Jakie są metody czyszczenia maszyn przemysłowych?

Jakie są metody czyszczenia maszyn przemysłowych

W przemyśle wykorzystuje się mnóstwo maszyn i urządzeń, które muszą działać niezawodnie. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie je czyścić. To podstawowy element opieki nad maszynami przemysłowymi. Jeśli o to nie zadbamy, to możemy mieć pewność, że po pewnym czasie przestaną prawidłowo działać, a przede wszystkim szybko się zepsują. Gromadzą się bowiem w nich różnego rodzaju zanieczyszczenia takie jak kurz, oleje, smary i wiele innych. W jaki sposób można czyścić maszyny przemysłowe? Dowiedz się!

Powody, dla których należy czyścić maszyny przemysłowe

To zupełnie normalne, że podczas codziennej eksploatacji maszyn przemysłowych gromadzi się w nich mnóstwo zanieczyszczeń. Te natomiast przyczyniają się do mniejszej wydajności sprzętu, jak i mogą być odpowiedzialne za wystąpienie awarii. To zaś przekłada się na konieczny zastój w firmie, co często generuje ogromne straty finansowe, na które mało które przedsiębiorstwo może sobie pozwolić!

Poza tym trzeba pamiętać, że maszyna przemysłowa, w której nagromadziły się zanieczyszczenia, zazwyczaj nie do końca działa prawidłowo. Czasem może przełożyć się to na kosztowne skutki np. w postaci uszkodzenia produktów gotowych, a to natomiast także może spowodować straty finansowe! Doskonale jednak wiemy, że nie każdą firmę stać na zakup nowoczesnych sprzętów czyszczących, dlatego nasza firma Eco-Para wychodzi naprzeciwko Państwa oczekiwaniom i chętnie zajmie się czyszczeniem maszyn przemysłowych wykorzystywanych w firmie!

Jakie są sposoby czyszczenia maszyn przemysłowych?

Czyszczenie maszyn przemysłowych to proces, który może odbywać się na kilka sposobów. Pamiętajmy jednak, że wbrew pozorom nie jest to takie proste, a niewłaściwe mycie sprzętu może być przyczyną jego awarii, dlatego tego typu prace najlepiej zlecić naszej firmie.

Czyszczenie suchym lodem

Obecnie zdecydowanie najpopularniejszą metodą jest czyszczenie suchym lodem. To sposób, który wybierają zakłady produkcyjne, co wynika z wielu zalet tej metody. Przede wszystkim wybierając ją, skracamy czas czyszczenia do minimum, co również przekłada się na mniejsze koszty. Suchy lód także nie przewodzi prądu, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć go do wyczyszczenia urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Poza tym ten proces czyszczenia jest bardzo dokładny – suchy lód dociera we wszystkie zakamarki! Co więcej, jest to ekologiczna metoda, bowiem nie wymaga stosowania szkodliwych substancji oraz nie wiąże się z powstaniem odpadów wtórnych.

Inne metody czyszczenia maszyn przemysłowych

Oczywiście do czyszczenia maszyn przemysłowych wykorzystuje się także inne metody takie jak np. czyszczenie mechaniczne, chemiczne, z użyciem pary, hydrodynamiczne, czy ręczne. Ostatni sposób znajduje zastosowanie szczególnie wtedy, gdy trzeba wyczyścić elementy wymagające zwiększonej dokładności.

Jakie działalności muszą pamiętać o regularnym czyszczeniu maszyn?

O systematycznym czyszczeniu maszyn przemysłowych muszą pamiętać przede wszystkim zakłady produkcyjne i hale. Niestety często korzystają one nawet z kilkudziesięciu maszyn przemysłowych, zatem ich wyczyszczenie to ogromny wydatek! W końcu maszyny do czyszczenia, jak i środki kosztują bardzo wiele. Z tego powodu większość firm decyduje się na powierzenie tego zadania profesjonalistom zatrudnionym w Eco-Para. Naszymi klientami zazwyczaj są:

  • producenci,
  • zakłady przemysłu spożywczego,
  • firmy kosmetyczne,
  • firmy farmaceutyczne,
  • firmy budowlane.

Jeśli natomiast chodzi o to, jak często czyścić maszyny przemysłowe, to powinniśmy stosować się do informacji podanych w instrukcji obsługi, choć pamiętajmy, że jeśli są one wykorzystywane każdego dnia z dużą intensywnością, to najprawdopodobniej wymagają częstszego czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *