Mycie dachów

Eco-para - Mycie dachów

Wraz z upływem czasu, dach praktycznie każdego domu ulega zabrudzeniu. Pojawiają się na nim nieestetyczne plamy, a także kurz, pył, a nawet grzyb. Wszystko to ma wpływ na obniżenie estetyki budynku, a ponadto może prowadzić do konieczności wykonania prac konserwacyjnych. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto zadbać o regularne mycie dachów. W ten sposób można nie tylko odświeżyć wygląd całego budynku, niejednokrotnie dając mu drugie życie, ale również zapobiec dodatkowym sporym wydatkom, związanym z naprawą nawierzchni. Ze względu na trudny dostęp i niejednokrotnie silne zabrudzenia, niewiele osób decyduje się na samodzielne mycie. Jeśli chcesz mieć gwarancję, iż Twój dach zostanie wyczyszczony dokładnie i bez jakichkolwiek uszkodzeń nawierzchni, sprawdź naszą ofertę i przekonaj się jak wiele możesz zyskać.

Dlaczego warto zaufać specjalistom? Z doświadczenia wiemy, że brud, pył, wilgoć, sprzyjają korozji. Niekorzystnie na stan pokrycia dachowego wpływają także warunki atmosferyczne, zwłaszcza opady, mróz, a także zbyt duże nasłonecznienie. W związku z tym podczas mycia dachu należy korzystać ze specjalnych detergentów, które są skuteczne dla dachu, ale dla osoby wykonującej mycie są bardzo niebezpieczne i w przypadku złego ich użycia, mogą powodować poważne skutki dla naszego zdrowia. Aby temu zapobiec, lepiej powierzyć mycie dachu profesjonalistom, którzy mają nie tylko odpowiedni sprzęt, wiedzę i umiejętności w tym zakresie, ale także są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej oraz sprzęt i narzędzia zabezpieczające pracę na wysokości.

Jako firma zajmująca się kompleksowym myciem dachów, posiadamy certyfikowany sprzęt od najlepszych producentów na rynku. Wysokociśnieniowe myjki zapewniają bezpieczeństwo, dokładność i skuteczność mycia. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie - dobieramy odpowiednie preparaty czyszczące, adekwatne do rodzaju powierzchni. Skutecznie usuniemy uporczywy brud z takich pokryć dachowych, jak:

 • dachówki ceramiczne,
 • dachówki cementowe,
 • blachodachówki,
 • blachy trapezowe,
 • gonty drewniane,
 • gonty bitumiczne.

Zakres świadczonych przez nas usług jest dość obszerny, dlatego jeśli szukasz najlepszej firmy na rynku, skontaktuj się z nami. Zapoznaj się ze szczegółową ofertą mycia dachów i podejmij decyzję o współpracy.

Jak wygląda mycie dachów?

Prace na wysokości wymagają nie tylko zaopatrzenia w odpowiedni sprzęt, ale również doświadczenia osób wykonujących usługę. Podczas czyszczenia w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę rodzaj nawierzchni z jaką mamy do czynienia, co pozwala na dobranie odpowiednich narzędzi oraz środków, które nie tylko zapewnią najlepszy efekt, ale dodatkowo w żadnym stopniu nie uszkodzą pokrycia. Mycie dachów jest przeprowadzane za pomocą technologii wysokociśnieniowej zimno lub gorącowodnej. W razie potrzeby, korzystamy z profesjonalnych środków chemicznych. W ten sposób jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić powierzchnię z osadu i pyłów oraz grzybów. Podejmujemy się czyszczenia każdego dachu, niezależnie od materiału z jakiego został wykonany oraz rodzaju konstrukcji i kąta nachylenia. Zapewniamy świetne efekty, które utrzymują się przez długi czas. Na życzenie klienta wykonujemy także konserwację dachu za pomocą środków hydrofobowych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli przebieg mycia pokrycia dachowego

Mycie dachu wiąże się z wykonywaniem pracy na wysokości, dlatego tak ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo podczas wykonywania tej czynności. Zresztą nie dotyczy to tylko mycia dachów, a także innych zleceń, zwłaszcza podczas budowy, odśnieżania dachów, czy czyszczenia elewacji. Przed wykonaniem pracy na wysokości, należy się do tego odpowiednio przygotować i uwzględnić przy tym następujące czynniki:

 • ukształtowanie terenu,
 • wysokość robocza,
 • zakres prac (mycie dachu, malowanie itp.)
 • użycie odpowiednich narzędzi i sprzętu.

Warto podkreślić, że do wykonywania pracy na wysokości potrzebne są odpowiednie kwalifikacje. W związku z tym, mycie dachu na własną rękę, bez posiadania pozwolenia, jest naprawdę ryzykowne. Lepiej zaufać sprawdzonej firmie, która zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają uprawnienia, odpowiedni sprzęt i umiejętności. Jeśli więc zastanawiasz się nad myciem dachów, skorzystaj z naszych usług. Serdecznie zachęcamy do przejrzenia naszej oferty oraz do nawiązania współpracy.

Co bierze się pod uwagę podczas wyceny usługi?

Na wysokość kosztów związanych z myciem dachu wpływ ma wiele czynników. Wiele zależy od tego, jak jest zbudowane pokrycie dachowe. Mamy tutaj na myśli przede wszystkich budowę dachu – czy jest to dach spadzisty prosty czy wielospadowy, jaki jest kąt nachylenia dachu itp. Zwracamy uwagę także na to, czy istnieje możliwość podłączenia naszego sprzętu do zasilania, czy jest dostęp do wody. Oczywiście nie bez znaczenia jest także metraż. Im większa powierzchnia dachu, tym koszta automatycznie się zwiększają.Na ostateczną wycenę mycia dachu ma więc wpływ wiele czynników. Nie da się więc określić jednej konkretnej ceny za usługę. Koszta ustalane są indywidualnie po zapoznaniu się z pokryciem dachowym na konkretnym budynku. Osoby zainteresowane współpracą, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, a najlepiej osobistego. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie i udzielimy fachowych rad w zakresie mycia dachu i nie tylko.

Grono zadowolonych klientów i wieloletnie doświadczenie

Lata praktyki pozwoliły nam zdobyć szeroką wiedzę na temat różnych rodzajów nawierzchni oraz odpowiednich dla nich środków. Dzięki temu, jesteśmy w stanie poradzić sobie z praktycznie każdym zabrudzeniem, przywracając dawną świeżość obiektom i utracony estetyczny wygląd. Dbamy o potrzeby naszych klientów, dlatego działamy szybko, skutecznie i efektywnie.

Dlaczego warto nam zaufać?

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą, działającą na rynku nieprzerwanie od kilku lat. Mycie dachów, czyszczenie elewacji czy też kostki brukowej to nasza specjalność. Szybko i skutecznie usuwamy uporczywy brud z każdego rodzaju pokrycia dachowego. Obsługujemy zarówno duże hale przemysłowe i inne obiekty użyteczności publicznej, jak i prywatne pojedyncze zlecenia. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu mycia, czyszczenia oraz impregnacji dachu. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem (do czyszczenia dachów używamy wysokociśnieniowych myjek), a także preparatami czyszczącymi najwyższej jakości. Zapewniamy:

 • konkurencyjne ceny,
 • kompleksową obsługę,
 • szybki termin realizacji zleceń,
 • fachowe doradztwo.

Gwarantujemy, że efekt umycia dachu w wykonaniu naszych pracowników zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Jego zadowolenie jest dla nas najważniejsze. Staramy się zapewnić najlepszy efekt usługi, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo czyszczonych powierzchni. Wykonamy każde zlecenie. Nie ma dla nas przypadku, który przerósłby nasze możliwości. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i środkami chemicznymi, które są skuteczne i utrzymują długotrwałe efekty. Poza dachami, myjemy także elewacje, czyścimy kostkę brukową, ogrodzenia itp.

Zapraszamy do kontaktu

Zainteresowała Cię nasza oferta? Jesteś zainteresowany współpracą, ale masz kilka pytań związanych z myciem dachu? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o świadczonych przez nas usługach lub masz jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz mailowego. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania również w naszej siedzibie w Poznaniu. Nie czekaj i sprawdź naszą ofertę już dziś. Zadbaj o swój dom, jednocześnie oszczędzając na późniejszych naprawach. Usługę mycia dachów świadczymy na terenie Poznania, Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Bydgoszczy, Wałcza, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Piły.