Co robić, kiedy trzeba usunąć oznakowanie poziome na terenach przemysłowych?

Usuwanie oznakowania poziomego z posadzek przemysłowych

Oznakowanie poziome możemy spotkać na drogach różnego przeznaczenia, parkingach, jak i oczywiście w przestrzeniach hal magazynowych i magazynach. Nic jednak nie trwa wiecznie i po pewnym czasie wymaga ono odnowy bądź usunięcia starego oznakowania. Jak można tego dokonać? Jaka metoda jest najskuteczniejsza? Dowiedz się!

Sytuacje, w których trzeba usunąć oznakowanie poziome

Usuwanie oznakowania poziomego bardzo często przeprowadza się na terenach przemysłowych. Najczęściej wynika to z tego, że od nowa chcemy zaplanować wcześniej użytkowane miejsce pracy. Przyczyną bywa także zmiana organizacji ruchu czy powstanie nowych miejsc/obszarów na danych terenie.

Należy jednak wiedzieć, że tego typu prace przeprowadza się także w sytuacji, gdy zachodzi konieczność odnowienia istniejącego już oznakowania bądź chcemy namalować nowe oznaczenia i właściwie przygotować podłoże. Na usunięcie oznakowania poziomego możemy zdecydować się także, gdy chcemy zrezygnować z wynajmu lub planujemy sprzedaż np. hali magazynowej, by podnieść atrakcyjność oferty.

Komu zlecić usunięcie oznakowania poziomego?

Prace takie jak usuwanie oznakowania poziomego na terenach przemysłowych zawsze powinniśmy zlecać profesjonalistom. Wynika to z faktu, że linie czy połacie na przykład z farby są niezwykle wytrzymałe i odporne. Nie wystarczy kiepskiej jakości chemia, aby się ich pozbyć. Niezbędne jest zastosowanie profesjonalnych metod. Nasza firma od lat zajmuje się realizacją takich prac. Doskonale wykonujemy oferowane przez nas usługi, natomiast nawierzchnie nie zostają w żadnym stopniu uszkodzone, a dodatkowo – nasze metody nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Jakie są metody usuwania oznakowania poziomego?

Oznakowania poziome na terenach przemysłowych można usunąć na wiele sposobów. Jednym z najłatwiejszych jest po prostu zamalowanie ich farba. Nie jest to jednak skuteczna metoda, ponieważ zamalowane znaki i tak będą się odznaczać, co może być np. przyczyną kolizji. Istnieją także metody polegające na zdzieraniu – np. szlifowanie, frezowanie, piaskowanie, usuwanie chemiczne oraz metoda hydrodynamiczna.

Ta ostatnia zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ jest bezinwazyjna i ekologiczna. Stosuje się ją w przypadku powłok o niskiej grubości, do których wykonania użyto niezbyt dobrej jakości środków. Inaczej metodę hydrodynamiczną nazywa się: Water Jest, waterblasting, frezowanie wodą bądź nożem wodnym. To szybki sposób, który oparty jest o działanie gorącej wody, która jest wyrzucana pod dużym ciśnieniem. Ogromną zaletą tej metody jest to, że może być stosowana na każdym typie podłogi! Nasza firma korzysta właśnie z tej metody – usuwamy oznakowania poziome w każdych warunkach atmosferycznych, aczkolwiek wyjątkiem są temperatury ujemne ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Usuwanie oznakowania poziomego z posadzek przemysłowych

W nieco inny sposób przeprowadza się usuwanie oznakowania poziomego z posadzek przemysłowych. W tym przypadku nasi specjaliści wykorzystują najpierw środki chemiczne (by zmiękczyć farbę), a następnie przystępują do likwidacji oznakowania. Efekt jest zawsze zadowalający, zaś posadzka pozostaje w nienaruszonym stanie!

Nasz zespół korzysta jedynie z nowoczesnych technologii i sprawdzonego sprzętu. Stosujemy się do wszelkich norm i przepisów BHP. Powierzając nam usuwanie oznakowania poziomego, nasi klienci mogą mieć pewność, że usługa zostanie wykonana solidnie i będzie bezpieczna dla środowiska. Doświadczenie, najlepszy zespół i terminowa realizacja zleceń – to nas wyróżnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *