Mycie elewacji

Eco-Para - Profesjonalne mycie elewacji

Brudna elewacja znacząco obniża estetykę całego budynku, a w przypadku obiektów firmowych, może wpłynąć również na wizerunek przedsiębiorstwa. Z biegiem czasu na powierzchni pojawiają się nie tylko plamy, ale także roślinność, pleśń oraz sadza. Samodzielne czyszczenie elewacji wymaga nie tylko zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt i środki czystości, ale dodatkowo poświęcenia sporej ilości czasu. Jeśli chcesz mieć pewność, iż obiekt zostanie wyczyszczony dokładnie i przede wszystkim skutecznie, postaw na profesjonalną firmę. Podejmujemy się mycia każdej powierzchni, niezależnie od jej rodzaju i stopnia zabrudzenia.


Czyszczenie elewacji – jakie zabrudzenia usuwamy?

Najczęściej jest to piasek i kurz. Są to zabrudzenia łatwo usuwalne. Jeśli zdecydujemy się usunąć je w szybkim czasie, powstrzymamy rozwój grzybów, pleśni oraz innych mikroorganizmów na elewacji. W takiej sytuacji nie wystarczy już zwykłe mycie, a profesjonalne czyszczenie przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz środków.

Zakres usług związanych z czyszczeniem elewacji obejmuje:

 • mycie elewacji domów, kamienic i bloków mieszkalnych,
 • czyszczenie biurowców i sklepów,
 • czyszczenie elewacji hal produkcyjnych, magazynów,
 • mycie fasad,
 • czyszczenie szklanych konstrukcji.

Do każdego typu powierzchni elewacji używamy innych środków i sprzętu. Nasza wiedza i doświadczenie w branży zapewniają wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i starannością. Mogą być Państwo pewni, że szybko i skutecznie wykonamy usługę mycia i czyszczenia elewacji każdego obiektu budowlanego i nie tylko.

Na czym polega czyszczenie elewacji?

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dopasowując technologię mycia i konkretne środki do materiałów, z jakich została wykonana elewacja. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać zadowalający efekt bez ryzyka uszkodzenia nawierzchni. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze szklaną elewacją, ceglaną, z kamienia naturalnego czy jakimkolwiek rodzajem tynku, gwarantujemy, że przy pomocy odpowiednich narzędzi przywrócimy im pierwotny wygląd. Wykorzystujemy m.in. technologię wysokociśnieniową gorącą wodą, parową oraz suchy lód.

Dodatkowo, przeprowadzając mycie elewacji używamy profesjonalnych środków chemicznych, które w żaden sposób nie uszkadzają powierzchni. Nasze usługi świadczymy zarówno osobom prywatnym, klientom biznesowym oraz instytucjom. Podejmujemy się czyszczenia obiektów przemysłowych, domów, a także budynków publicznych. Pracujemy na wysokościach, dzięki czemu czyszczenie elewacji jest przeprowadzane bardzo dokładnie i z dbałością o każdy detal. Gwarantujemy świetny efekt, bez zacieków i nieestetycznych kropek.

O czym jeszcze należy wiedzieć, kiedy planuje się czyszczenie elewacji?

Jeśli powierzy się mycie elewacji profesjonalistom, czyli naszej firmie, dobrze byłoby wykonać kilka czynności, które w dużej mierze ułatwią czyszczenie pracownikom. O jakich czynnościach mowa? Niezwykle ważne jest to, by ułatwić dostęp do elewacji. Czasami jest tak, że dom porośnięty jest winobluszczem albo przylega do niego jakieś drzewo, szopka lub inny budynek gospodarczy. Niekiedy także dostęp do elewacji jest na tyle utrudniony, że nawet nie ma miejsca na rozstawienie rusztowania itp. Nasza ekipa z pewnością poradzi sobie w takiej sytuacji, ale jeśli to klient wcześniej o to zadba, wykonanie usługi będzie dużo szybsze i przyniesie zadowalające efekty.

Po wykonaniu zlecenia usługi mycia elewacji, nie pozostawiamy po sobie bałaganu. Jesteśmy schludni i zawsze sprzątamy po wykonaniu usługi. Staramy się robić wszystko w taki sposób, by zaoszczędzić klientowi czasu, jaki musiałby poświęcić na sprzątanie po firmie, która wykonała dla niego kompleksowe czyszczenie elewacji.

JAKIE TECHNIKI WYKORZYSTUJEMY DO MYCIA I CZYSZCZENIA ELEWACJI?

Z pewnością zastanawiasz się, jakie techniki mycia wykonujemy. Jest ich kilka, w zależności od rodzaju budynku, a także typu elewacji. Te dwa czynniki warunkują, czy zdecydujemy się na mycie chemiczne, mechaniczne lub wysokociśnieniowe.

Podczas usuwania zabrudzeń z elewacji używamy takich środków, które są nie tylko najskuteczniejsze, ale przede wszystkim nie powodują uszkodzeń materiału. Z ogromną starannością dobieramy sprzęt, tak by szczotki nie naruszały mytej powierzchni, a jedynie usunęły brud. Czasami, w wyniku bardzo silnych zabrudzeń, wymagane jest użycie myjki wysokociśnieniowej oraz gorącej wody, której temperatura waha się w granicach 70-80°C. Czy taka technika jest bezpieczna dla elewacji? Odpowiedź brzmi: tak. Ciśnienie jest tak dopasowane do myjącej powierzchni, aby jej nie uszkodzić.

Metodą ciśnieniową czyszczone są głównie:

 • tynki – to najpopularniejszy typ elewacji, występujący na większości ścianach domów, bloków i i innych obiektów budowlanych. Czy zatem ich czyszczenie należy do najłatwiejszych? Jeśli mamy do czynienia z tynkiem typu „baranek” to z pewnością mycie jest proste. Jeśli jednak elewację pokrywa tynk typu „kornik”, mycie może już być bardziej skomplikowane.
 • kamienie – ten typ elewacji jest rzadko spotykany, głównie ze względu na dość spore koszta, a także skomplikowane kładzenie. Niemniej jednak myjka wysokociśnieniowa poradzi sobie także z takim typem elewacji. Jeśli zabrudzenia będą uporczywe, użyć można dodatkowo specjalnych preparatów do czyszczenia.
 • ogrodzenia – w tym przypadku również wszystko zależy od rodzaju ogrodzenia. Bez względu na to, czy jest to kamień, cegła, czy nawet konstrukcja drewniana, poradzimy sobie z ich czyszczeniem.
 • kostka brukowa – elewacja, ogrodzenie i kostka brukowa – te trzy elementy wpływają na ogólny wygląd posesji. Warto więc zadbać o to, by były schludne i czyste. W końcu to one tworzą wizytówkę naszego domu.

Co więcej, po czyszczeniu na elewacji nie pozostają żadne zacieki ani smugi. Wszystko dzięki odpowiednim środkom chemicznym oraz odpowiedniej filtracji wody. W ten sposób szybko i skutecznie można pozbyć się zabrudzeń i tym samym oddalić w czasie renowację elewacji.

Jak często czyścić elewację?

Prace konserwacyjne związane z myciem elewacji powinny być wykonywane w miarę regularnie, najlepiej co 3-4 lata. Wiele zależy także od tego, z jakiego rodzaju materiału elewacja jest wykonana. Różne materiały różnie reagują za warunki atmosferyczne, a tym samym także na gromadzony brud. Na częstotliwość przeprowadzania czyszczenia elewacji budynku wpływ ma także jego położenie. Przykładowo, jeśli budynek znajduje się blisko lasu, wiadomo, że elewacja jest bardziej narażona na porastanie mchem. Z kolei w przypadku, kiedy obiekt znajduje się w centrum miasta, z pewnością elewacja będzie bardziej zabrudzona kurzem i pyłami różnego pochodzenia. Podjęcie decyzji związanej z częstotliwością czyszczenia elewacji wymaga więc obserwacji budynku, a szczególnie jego fasadom i zewnętrznym ścianom.

Częstotliwość czyszczenia elewacji zależy więc od wielu czynników, a mianowicie:

 • położenia budynku, zwłaszcza jego otoczenia,
 • typu elewacji (tynk gładki, drobnoziarnisty, cegła, kamień itp.),
 • warunków atmosferycznych,
 • stosowanych wcześniej preparatów czyszczących, impregnatów.

Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio Twoja elewacja była czyszczona lub nigdy nie wykonywałeś tego typu usługi, koniecznie zgłoś się do nas. Zapewniamy fachowe doradztwo i konsultacje. Odpowiemy na każde pytania i ułatwmy podjęcie decyzji o współpracy.

Wieloletnie doświadczenie i najwyższa jakość świadczonych usług

Dzięki wyposażeniu w odpowiednie narzędzia i środki, przywracamy drugie życie budynkom. Mamy szeroką wiedzę, popartą wieloletnią praktyką, przez co jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym zabrudzeniem, jednocześnie dbając o zachowanie powierzchni w nienaruszonym stanie. Mycie elewacji pozwala zachować budynek w dobrej kondycji na dłużej, dodatkowo ograniczając konieczność częstych napraw i konserwacji.

Zapewniamy fachową pomoc, profesjonalną obsługę, konkurencyjne ceny oraz przestrzeganie ustalonych terminów. Posiadamy atestowany sprzęt oraz specjalistyczne środki chemiczne przeznaczone do mycia elewacji. Wysoką jakość usług zapewnia także wykwalifikowany, przeszkolony i doświadczony personel.

Mycie elewacji to spore przedsięwzięcie, które wymaga skorzystania z kompleksowej pomocy specjalistów, o ile zależy nam na tym, by usługa czyszczenia elewacji była wykonana dokładnie, z pełnym zaangażowaniem. Jeśli wahasz się co do wyboru firmy, powinno przekonać Cię to, że:

 • posiadamy atestowany sprzęt,
 • do mycia używamy specjalistycznych preparatów chemicznych,
 • mamy ogromną wiedzę, popartą wieloletnią praktyką w branży,
 • zapewniamy fachową pomoc,
 • gwarantujemy profesjonalną obsługę,
 • mamy konkurencyjne ceny,
 • zatrudniamy wykwalifikowanych, przeszkolonych i doświadczonych pracowników.

Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, to dla nas największa satysfakcja – gdy usługa wykonana jest w taki sposób, że spełnia oczekiwania klienta. Nasza firma jest wyposażona w sprawdzony i wydajny sprzęt od wiodących na rynku producentów. Zapewniamy solidną, niezawodną oraz profesjonalną realizację zleceń oraz fachowe doradztwo. W branży działamy nieprzerwanie od kilku lat, a wyznacznikiem naszych wysokiej jakości usług jest szerokie grono zadowolonych klientów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Mycie elewacji to nie tylko nasza praca, to także w jakimś stopniu także nasza pasja. Zajmujemy się czyszczeniem elewacji już kilka lat. Zdążyliśmy przez ten czas nabyć cennych umiejętności i doświadczenia, a mimo to, cały czas się dokształcamy, szkolimy. Wszystko po to, by ciągle podnosić jakość usług, a także zadbać o to, by każdy, nawet najbardziej wymagający klient, był zadowolony z naszej pracy. To daje nam największą satysfakcję – kiedy wiemy, że usługa została wykonana tak jak należy, a klient jest z niej zadowolony i bardzo często nie tylko do nas wraca, ale także poleca naszą usługi innym.

Jeśli chcesz odnowić swój dom lub przywrócić dawny blask jakiemukolwiek innemu obiektowi, czyszczenie elewacji jest najlepszym rozwiązaniem. Skorzystaj z naszej atrakcyjnej oferty i oddaj budynek w ręce profesjonalistów. Czekamy na kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty w naszej siedzibie w Poznaniu. Usługę realizujemy na terenie woj. wielkopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, pomorskiego, łódzkiego, opolskiego i lubuskiego. W razie pytań związanych z czyszczeniem elewacji, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zachęcamy do współpracy!