Mycie elewacji

Brudna elewacja znacząco obniża estetykę całego budynku, a w przypadku obiektów firmowych, może wpłynąć również na wizerunek przedsiębiorstwa. Z biegiem czasu na powierzchni pojawiają się nie tylko plamy, ale także roślinność, pleśń oraz sadza. Samodzielne czyszczenie budynków wymaga nie tylko zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt i środki czystości, ale dodatkowo poświęcenia sporej ilości czasu. Jeśli chcesz mieć pewność, iż mycie elewacji będzie przebiegać dokładnie i przede wszystkim skutecznie, postaw na profesjonalną firmę. Podejmujemy się każdego zlecenia, niezależnie od rodzaju i stopnia zabrudzenia budynku.

Telefon: 662 733 973


Spis treści

Na czym polega mycie elewacji?

Czyszczenie elewacji domu to przede wszystkim odpowiednio dobrana technika i właściwe preparaty do mycia elewacji. W Eco-Para do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dopasowując technologię mycia i konkretne środki do materiałów, z jakich została wykonana elewacja. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać zadowalający efekt bez ryzyka uszkodzenia nawierzchni. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia ze szklaną elewacją, ceglaną, z kamienia naturalnego czy jakimkolwiek rodzajem tynku, gwarantujemy, że przy pomocy odpowiednich narzędzi przywrócimy im pierwotny wygląd. Wykorzystujemy m.in. technologię wysokociśnieniową gorącą wodą, parową oraz suchy lód.

Dodatkowo, przeprowadzając chemiczne czyszczenie elewacji, używamy profesjonalnych środków, które w żaden sposób nie uszkadzają powierzchni. Nasze usługi świadczymy zarówno osobom prywatnym, klientom biznesowym, jak i instytucjom. Wykonujemy mycie tynków w obiektach przemysłowych, domach, a także budynkach publicznych. Pracujemy na wysokościach, dzięki czemu mycie tynku i odgrzybianie elewacji jest przeprowadzane bardzo dokładnie i z dbałością o każdy detal. Gwarantujemy świetny efekt, bez zacieków i nieestetycznych kropek.

Po wykonaniu zlecenia usługi mycia elewacji nie pozostawiamy po sobie bałaganu. Jesteśmy schludni i zawsze sprzątamy po wykonaniu usługi. Staramy się robić wszystko w taki sposób, by zaoszczędzić klientowi czasu, jaki musiałby poświęcić na sprzątanie po firmie, która wykonała dla niego kompleksowe czyszczenie elewacji.

Jak powstają zabrudzenia na elewacji i od czego zależą?

Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na rodzaj i częstotliwość pojawiania się zabrudzeń na elewacjach. Do najważniejszych z nich należy:

 • położenie budynku – to, w jakiej odległości od budynku znajduje się las lub zbiornik wodny, będzie miało niebagatelny wpływ na pojawianie się na nim glonów czy pleśni. Bliskość fabryk, zakładów przemysłowych oraz dróg o dużym natężeniu ruchu także ma negatywny wpływ na elewację domu czy innego budynku i jego wygląd;

 • struktura elewacji – im gładsza powierzchnia tynku, tym mniejsze ryzyko osadzania się na nim brudu. Najwięcej zabrudzeń będzie zatem zbierał tynk typu kornik, którego liczne zagłębienia są idealnym środowiskiem do gromadzenia się kurzu i innych zanieczyszczeń. Mycie tynku strukturalnego jest też bardziej wymagające niż czyszczenie takich o gładkiej strukturze. Wybierając fakturę tynku – kamyczkową lub typu baranek – możesz zmniejszyć częstotliwość wykonywania gruntownego czyszczenia elewacji, ponieważ ma ona gładszą strukturę i nie będzie gromadzić tak dużo brudu;

 • nasiąkliwość – zanim rozpoczniesz tynkowanie elewacji domu, zwróć uwagę na wybór materiału, a przede wszystkim na stopień jego nasiąkania, Będzie to miało bowiem wpływ na gromadzenie się zanieczyszczeń. Jeżeli wybrany tynk łatwo chłonie wodę, to niestety zabrudzenia się na nim znajdujące nie zostaną spłukane wraz z wodą, ale wnikną wraz z nią w jego strukturę. Najszybciej nasiąkają tynki mineralne, a najwolniej tynki silikatowe i silikonowe.

Mycie i czyszczenie elewacji – oferta

Najczęściej spotykane zabrudzenia to piasek i kurz, które są łatwe do usunięcia. Jeśli zdecydujesz się usunąć je w szybkim czasie, powstrzymasz rozwój grzybów, pleśni oraz innych mikroorganizmów na elewacji. W przypadku odwlekania czyszczenia w czasie zwykłe mycie domu nie wystarczy i niezbędne okazuje się profesjonalne czyszczenie przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz środków. W Eco-Para podejmujemy się każdego zlecenia.

Tynk akrylowy – czyszczenie

Mycie tynków akrylowych powinno uwzględniać nie tylko wodę, ale także zastosowanie środków grzybobójczych, ponieważ materiał ten nie jest odporny na porost mchów, grzybów czy glonów. Trzeba pamiętać, że tego typu zabrudzenia na co dzień mogą nie rzucać się w oczy, jednak podczas deszczowych dni, kiedy tynk nasiąknie wodą, stają się bardzo widoczne. Zatem, jak umyć tynk akrylowy? Najlepiej skorzystać z fachowej pomocy. W Eco-Para przeprowadzimy czyszczenie elewacji myjką ciśnieniową, co pozwoli osiągnąć najlepsze efekty. Wiemy, jak dobrać odpowiednie ciśnienie i środki do mycia elewacji akrylowych, tak by nie uszkodzić czyszczonych powierzchni. Dlatego też mycie tynku akrylowego środkami chemicznymi zaczynamy od sprawdzenia, jak tynk zareaguje na kontakt z wybranym preparatem w mało widocznym miejscu. Oczywiście można samemu wykonać mycie elewacji Karcherem, ale z doświadczenia wiemy, że tynk akrylowy nie wybacza błędów i mycie elewacji akrylowej na własną rękę może skończyć się nieodwracalnym uszkodzeniem ściany.

Mycie elewacji alpinistyczne

Dzięki metodzie alpinistycznej jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie, nawet w tych najbardziej niedostępnych miejscach. Techniki dostępu linowego pozwalają dotrzeć nam tam, gdzie nie sprawdzą się żadne podnośniki czy zwyżki. W ten sposób możemy nie tylko wykonać czyszczenie tynków każdego rodzaju, ale także elewacji szklanych i dachów.

Mycie elewacji domu

Podczas usuwania zabrudzeń z elewacji używamy takich środków, które są nie tylko najskuteczniejsze, ale przede wszystkim nie powodują uszkodzeń materiału. Z ogromną starannością dobieramy sprzęt, tak by szczotki nie naruszały mytej powierzchni, a jedynie usunęły brud. Czasami, w wyniku bardzo silnych zabrudzeń, wymagane jest użycie myjki wysokociśnieniowej oraz gorącej wody, której temperatura waha się w granicach 70-80°C. Czy taka technika jest bezpieczna dla elewacji? Odpowiedź brzmi: tak. Ciśnienie jest tak dopasowane do myjącej powierzchni, aby jej nie uszkodzić.

Metodą ciśnieniową czyszczone są głównie:

 • tynki – to najpopularniejszy typ elewacji, występujący na większości ścianach domów, bloków i innych obiektów budowlanych. Czy zatem ich czyszczenie należy do najłatwiejszych? Jeśli mamy do czynienia z tynkiem typu „baranek” to z pewnością mycie jest proste. Jeśli jednak elewację pokrywa tynk typu „kornik”, mycie może już być bardziej skomplikowane;

 • kamienie – ten typ elewacji jest rzadko spotykany, głównie ze względu na dość spore koszta, a także skomplikowane kładzenie. Niemniej jednak myjka wysokociśnieniowa poradzi sobie także z takim typem elewacji. Jeśli zabrudzenia będą uporczywe, użyć można dodatkowo specjalnych preparatów do czyszczenia;

 • ogrodzenia – w tym przypadku również wszystko zależy od rodzaju ogrodzenia. Bez względu na to, czy jest to kamień, cegła, czy nawet konstrukcja drewniana, poradzimy sobie z ich czyszczeniem;

 • kostka brukowa – elewacja, ogrodzenie i kostka brukowa – te trzy elementy wpływają na ogólny wygląd posesji. Warto więc zadbać o to, by były schludne i czyste. W końcu to one tworzą wizytówkę domu.

Mycie elewacji budynków przemysłowych

Mycie budynków przemysłowych jest bardziej wymagającym zajęciem niż czyszczenie budynków mieszkalnych. Zazwyczaj są to nie tylko większe powierzchnie, ale także bardziej uporczywe zabrudzenia. W Eco-Para świadczymy również kompleksowe usługi w zakresie czyszczenia budynków przemysłowych również tych szklanych, metalowych, betonowych, a także ekranów akustycznych. W tym celu wykorzystujemy często wodę demineralizowaną, a w przypadku szczególnie uporczywych zabrudzeń sięgamy po odpowiednie detergenty do mycia elewacji.

Mycie elewacji drewnianej

Drewniane elewacje są wyjątkowe również pod względem ich pielęgnacji. Niewłaściwe mycie budynków drewnianych nie tylko wpływa negatywnie na ich estetykę, ale także na bezpieczeństwo konstrukcji. Mało kto wie, jak i czym umyć elewację drewnianą, dlatego warto powierzyć to specjalistom. W Eco-Para ciśnieniowe urządzenie do mycia elewacji to pierwsza rzecz, po którą sięgamy, aby wyczyścić drewnianą konstrukcję. Pamiętamy przy tym, że czyszczenie powinno odbywać się wzdłuż słojów. Dopiero po tym procesie należy ocenić, czy jest to wystarczające, czy jednak należy sięgnąć po środek do czyszczenia elewacji, który rozpuści brud, ale nie naruszy powierzchni z drewna.

Mycie elewacji z sidingu

Niektórzy decydują się na zastosowanie na fasadzie budynku sidingu, czyli trwałej okładziny z PCV. Z tego typu elewacji najczęściej usuwamy kurz, nalot, ale także mech czy glony. Ze względu na fakt, że pod spodem znajduje się wełna mineralna, która źle reaguje na wilgoć, czyszczenie elewacji Karcherem lub inną myjką ciśnieniową nie wchodzi w grę. Zatem, czym umyć elewację z sidingu? W Eco-Para najczęściej decydujemy się na użycie miękkiej szczotki teleskopowej i wody demineralizowanej o niezbyt wysokiej temperaturze – zbyt wysoka może doprowadzić bowiem do odkształcenia się paneli. Najbezpieczniej jest więc mycie elewacji z sidingu powierzyć profesjonalistom.

Mycie elewacji z piaskowca

Piaskowiec, który nie został odpowiednio zaimpregnowany, chłonie zabrudzenia, które docierają głęboko w jego struktury. Mycie elewacji myjką ciśnieniową w tym przypadku może nie tylko nie przynieść oczekiwanych efektów, ale także uszkodzić piaskowiec. W Eco-Para dobieramy odpowiedni środek do mycia fasad z piaskowca, który wchłonie się w jego strukturę i skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia. Gdy mycie elewacji z piaskowca zakończy się sukcesem, zalecamy zaimpregnowanie powierzchni.

Mycie elewacji z tynku mineralnego

Tynki mineralne charakteryzują się największą nasiąkliwością, dlatego też będą wymagały częstszych zabiegów pielęgnacyjnych niż pozostałe materiały. Jeżeli mamy informację, że powierzchnie, które mamy czyścić zostały zabezpieczone specjalną farbą, mycie elewacji z tynku mineralnego przebiega z użyciem szczotek, jeśli jednak nie zostały one zaimpregnowane, to ta metoda może doprowadzić do ich uszkodzenia. Wtedy najskuteczniejsza jest myjka ciśnieniowa do elewacji.

Do każdego typu powierzchni elewacji używamy innych środków i sprzętu. Nasza wiedza i doświadczenie w branży zapewniają wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i starannością. Możesz być pewien, że szybko i skutecznie wykonamy usługę mycia i czyszczenia elewacji każdego obiektu budowlanego i nie tylko.

Jak wygląda mycie elewacji?

Z pewnością zastanawiasz się, jakie techniki mycia wykonujemy. Jest ich kilka, w zależności od rodzaju budynku, a także typu elewacji. Te dwa czynniki warunkują, czy zdecydujemy się na mycie chemiczne, mechaniczne lub wysokociśnieniowe. Ponadto niebagatelne znaczenie ma to, jakie rodzaje zabrudzeń mamy do usunięcia.

Mycie elewacji z glonów

Glony na elewacjach budynków to dość częsty widok. I o ile nie zagrażają one w żaden sposób ludziom, tak są idealną pożywką dla pleśni, mogą uszkodzić wykończeniowe warstwy elewacji i po prostu szpecą budynek. Warto więc, jak najszybciej się ich pozbyć. Najczęściej spotkać je można na ścianach od północnej i północno-wschodniej strony lub w zacienionych miejscach. Najbardziej narażone na glony są tynki o dużej nasiąkliwości jak na przykład tynki akrylowe. W tym przypadku duże znaczenie ma czas – im szybciej zauważysz glony na swojej elewacji i zdecydujesz się na mycie elewacji z glonów, tym prace będą przebiegać sprawniej, a efekty będą lepsze. W zależności od stopnia zabrudzenia większe skupiska glonów usuwamy mechanicznie. Niezbędna w tym przypadku często okazuje się chemia do mycia elewacji i myjka do elewacji, dzięki której usuwamy glony, dbając jednocześnie o to, aby fragmenty tynku ze ściany nie oderwały się wraz z nimi. Jako że najczęściej problem glonów dotyczy tynków akrylowych ze względu na ich wysoki stopień nasiąkliwości nierzadko przydać się może również środek do mycia elewacji akrylowych.

Mycie elewacji z błota

Błoto na pozór nie wydaje się trudne do usunięcia. Niestety samodzielne mycie elewacji z błota nierzadko kończy się wtarciem go w struktury tynku. Aby tego uniknąć, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, ewentualnie użyć do tego Karcher. Mycie elewacji myjką ciśnieniową może skutecznie usunąć błoto, jednak należy wiedzieć, pod jakim ciśnieniem należy przeprowadzić ten zabieg – zbyt wysokie może doprowadzić do odłupania się tynku od ściany. W Eco-Para dysponujemy również aktywną pianą do mycia elewacji, która skutecznie i bezpiecznie radzi sobie z usuwaniem błota i kurzu. W przypadku, gdy zabrudzenia są dość poważne, można również zdecydować się na środki do mycia elewacji domu.

Mycie elewacji z mchu

Wilgoć, piasek i kurz to idealne warunki do rozwoju mchu. Zatem czyszczenie elewacji z mchu powinno się rozpocząć od usunięcia wszelkich zabrudzeń i czynników, które są korzystne dla jego rozwoju. Myjka ciśnieniowa do mycia elewacji czy mycie elewacji parą nie pozwolą osiągnąć pożądanych efektów. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka ściana będzie wyglądać na czystą, to z czasem problem powróci i niezbędne będzie ponowne mycie elewacji z mchu. Ważny jest zatem odpowiedni środek do mycia elewacji z mchu o działaniu biobójczym. Dopiero po tym zabiegu może przydać się myjka ciśnieniowa np. Karcher. Czyszczenie elewacji z użyciem takiego urządzenia i odpowiednich środków biobójczych powinno przynieść trwałe efekty.

Mycie elewacji z sadzy

Czyszczenie tynku z sadzy rzadko kiedy ogranicza się do użycia tylko i wyłącznie wody. Być może sprawdzi się to w przypadku drobnych zabrudzeń, ale rzadko kiedy mamy z takimi do czynienia. Za zabrudzenia sadzą odpowiedzialne są opalane drewnem lub węglem piece. Zatem, czym czyścić elewację z sadzy? W Eco-Para uważamy, że najlepiej jest w tym przypadku użyć suchego lodu. Dysponujemy specjalnymi urządzeniami do produkowania suchego lodu. Tak powstały suchy lód ma temperaturę poniżej -70 stopni Celsjusza, dzięki czemu niszczy brud, nawet w miejscach trudnodostępnych.

W Eco-Para dajemy gwarancję, że po czyszczeniu na elewacji nie pozostają żadne zacieki ani smugi. Wszystko dzięki odpowiednim środkom chemicznym oraz odpowiedniej filtracji wody. W ten sposób szybko i skutecznie można pozbyć się zabrudzeń i tym samym oddalić w czasie renowację elewacji.

Czyszczenie domu – jak często powinno się zlecać mycie elewacji?

Prace konserwacyjne związane z myciem elewacji powinny być wykonywane w miarę regularnie, najlepiej co 3-4 lata. Wiele zależy także od tego, z jakiego rodzaju materiału elewacja jest wykonana. Poszczególne materiały różnie reagują na warunki atmosferyczne, a tym samym także na gromadzony brud. Na częstotliwość przeprowadzania czyszczenia elewacji budynku wpływ ma także jego położenie. Przykładowo, jeśli budynek znajduje się blisko lasu, wiadomo, że elewacja jest bardziej narażona na porastanie mchem. Z kolei w przypadku, kiedy obiekt znajduje się w centrum miasta, z pewnością elewacja będzie bardziej zabrudzona kurzem i pyłami różnego pochodzenia. Podjęcie decyzji związanej z częstotliwością czyszczenia elewacji wymaga więc obserwacji budynku, a szczególnie jego fasad i zewnętrznych ścian.

Mycie elewacji budynku zależy więc od wielu czynników, a mianowicie:

 • położenia budynku, zwłaszcza jego otoczenia,

 • typu elewacji (tynk gładki, drobnoziarnisty, cegła, kamień itp.),

 • warunków atmosferycznych,

 • stosowanych wcześniej preparatów czyszczących, impregnatów.

Jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio Twoja elewacja była czyszczona lub nigdy nie wykonywałeś tego typu usługi, koniecznie zgłoś się do nas. Zapewniamy fachowe doradztwo i konsultacje na terenie 16 województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Odpowiemy na każde pytanie i ułatwimy podjęcie decyzji o współpracy.

O czym jeszcze należy wiedzieć, kiedy planuje się mycie tynków zewnętrznych?

Jeśli powierzy się mycie elewacji profesjonalistom, takim jak Eco-Para, dobrze byłoby wykonać kilka czynności, które w dużej mierze ułatwią czyszczenie pracownikom. O jakich czynnościach mowa? Niezwykle ważne jest to, by ułatwić dostęp do elewacji. Czasami jest tak, że dom porośnięty jest winobluszczem albo przylega do niego jakieś drzewo, szopka lub inny budynek gospodarczy. Niekiedy także dostęp do elewacji jest na tyle utrudniony, że nawet nie ma miejsca na rozstawienie rusztowania itp. Nasza ekipa z pewnością poradzi sobie w takiej sytuacji, ale jeśli to klient wcześniej o to zadba, wykonanie usługi będzie dużo szybsze i przyniesie zadowalające efekty.

Mycie i czyszczenie elewacji. Dlaczego warto powierzyć to naszej firmie?

Mycie elewacji to spore przedsięwzięcie, które wymaga skorzystania z kompleksowej pomocy specjalistów, o ile zależy Ci na tym, by usługa czyszczenia elewacji była wykonana dokładnie, z pełnym zaangażowaniem. Jeśli wahasz się co do wyboru firmy, powinno przekonać Cię to, że:

 • posiadamy atestowany sprzęt,

 • do mycia używamy specjalistycznych preparatów chemicznych,

 • mamy ogromną wiedzę, popartą wieloletnią praktyką w branży,

 • zapewniamy fachową pomoc,

 • gwarantujemy profesjonalną obsługę,

 • mamy konkurencyjne ceny,

 • zatrudniamy wykwalifikowanych, przeszkolonych i doświadczonych pracowników.

Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów. Największa satysfakcja jest wtedy, gdy usługa wykonana jest w taki sposób, że spełnia oczekiwania klienta. Nasza firma jest wyposażona w sprawdzony i wydajny sprzęt od wiodących na rynku producentów. Zapewniamy solidną, niezawodną oraz profesjonalną realizację zleceń oraz fachowe doradztwo. W branży działamy nieprzerwanie od kilku lat, a wyznacznikiem naszych wysokiej jakości usług jest szerokie grono zadowolonych klientów.

Czyszczenie elewacji budynków. Z pomocą przychodzi Eco-Para

Mycie elewacji to nie tylko nasza praca, to także w jakimś stopniu nasza pasja. Zajmujemy się tym już kilka lat. Zdążyliśmy przez ten czas nabyć cennych umiejętności i doświadczenia, a mimo to, cały czas się dokształcamy, szkolimy. Wszystko po to, by ciągle podnosić jakość usług, a także zadbać o to, by każdy, nawet najbardziej wymagający klient, był zadowolony z naszej pracy. To daje nam największą satysfakcję – kiedy wiemy, że usługa została wykonana tak jak należy, a klient jest z niej zadowolony i bardzo często nie tylko do nas wraca, ale także poleca nasze usługi innym.

Jeśli chcesz odnowić swój dom lub przywrócić dawny blask jakiemukolwiek innemu obiektowi, czyszczenie elewacji jest najlepszym rozwiązaniem. Skorzystaj z naszej atrakcyjnej oferty i oddaj budynek w ręce profesjonalistów. Czekamy na kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty w naszej siedzibie w Poznaniu. Usługę realizujemy na terenie całej Polski zarówno w dużych miastach jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Katowice, Szczecin, Przemyśl, Białystok, Gdańsk oraz ich okolicach, jak i w mniejszych miastach i miasteczkach. W razie pytań związanych z czyszczeniem elewacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zachęcamy do współpracy!

Mycie elewacji - cennik

Poniżej przedstawiamy orientacyjny cennik usługi czyszczenia elewacji. Wpływ na ostateczną cenę wielkość zlecenia, wysokość budynku oraz stan elewacji.

Rodzaj zabrudzeń elewacjiCena za m² netto
Zabrudzenia atmosferyczne6 - 8 zł
Zabrudzenia grzybiczne7 - 10 zł
Inne zabrudzeniaWycena indywidualna

FAQ – najczęściej zadawane pytania na temat czyszczenia elewacji

Co to mycie elewacji?

Czyszczenie elewacji polega na pozbyciu się z niej zewnętrznych zanieczyszczeń za pomocą odpowiednio dobranych technik i preparatów. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu technologię wysokociśnieniową gorącą wodą, parową lub suchy lód.

Czym umyć elewację domu?

Jeśli zastanawiasz się, czym umyć elewację budynku, to najodpowiedniejsza i najbezpieczniejsza wydaje się myjka ciśnieniowa. Najlepiej taka, której ciśnienie nie przekracza 120 barów. Wyższe ciśnienie może bowiem uszkodzić strukturę ściany, szczególnie wtedy, kiedy sprzęt używany jest przez niedoświadczone osoby. Na rynku dostępne są również środki chemiczne do mycia elewacji, jednak te wymagają odpowiedniej wiedzy na temat materiałów, z których wykonany jest tynk.

Jak umyć elewację domu?

To, w jaki sposób powinno się czyścić elewację, uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju czyszczonej powierzchni, a także rodzaju i stopnia zabrudzenia. W inny sposób przeprowadza się mycie tynku silikonowego, a inaczej silikatowego czy akrylowego. Technika i metoda, a także użyte środki chemiczne do mycia elewacji, należy dobrać odpowiednio do czyszczonej powierzchni i zabrudzeń.

Jaki środek do mycia sidingu?

Gdy nie wiesz, jaki środek do mycia elewacji z sidingu będzie najlepszy, to zalecamy sięgnąć po wodę demineralizowaną.

Jak usunąć rdzę z tynku?

Odpowiednio dobrany preparat do mycia elewacji jest niezbędny do usunięcia z niej rdzawych plam. Po jego naniesieniu należy użyć aktywnej piany lub myjki wysokociśnieniowej i powtarzać cały proces do momentu osiągnięcia satysfakcjonującego efektu.

Czym myć tynk silikonowy?

W tym przypadku wystarczy myjka wysokociśnieniowa, a w przypadku uporczywych zabrudzeń można sięgnąć po dedykowany płyn do mycia elewacji silikonowej.

Jak przebiega mycie tynku mineralnego?

Tynki mineralne zabezpieczone farbą elewacyjną można umyć za pomocą szczotek, jeśli jednak nie zostały one zaimpregnowane, to nie będzie to najbezpieczniejszy sposób na czyszczenie elewacji. Karcher lub inna myjka ciśnieniowa będzie wtedy lepszym rozwiązaniem.

Mycie elewacji – czy się opłaca?

Jeżeli zależy Ci na estetycznym wyglądzie budynku i nie posiadasz odpowiedniej wiedzy na temat czyszczenia tynków, wynajęcie profesjonalnej firmy jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Uszkodzenie fasady budynku może okazać się dużo kosztowniejsze niż cena, jaką poniesiesz za profesjonalne czyszczenie elewacji.

Mycie elewacji – jakie ciśnienie?

Ciśnienie, pod jakim należy myć elewację, zależy przede wszystkim od rodzaju powierzchni i zabrudzeń. Najbezpieczniejsze będzie ciśnienie nie większe niż 120 barów.

Mycie elewacji – kiedy?

Zabiegi związane z czyszczeniem i impregnowaniem elewacji najlepiej jest wykonywać wiosną, kiedy zakończy się okres grzewczy i nie będzie ryzyka powstawania sadzy, opadów śniegu, a panujące temperatury pozwolą na szybkie wysychanie elewacji po przeprowadzonym czyszczeniu.