Na czym polega mycie gorącą parą?

Na czym polega mycie gorącą parą?

Zastanawiasz się, jaka jest najskuteczniejsza metoda pozbywania się brudu? Musisz zatem wiedzieć, że jest nią mycie gorącą parą. Ten sposób zyskuje coraz większą popularność i jest wykorzystywany zarówno, jeśli chodzi o drobne domowe porządki, jak i przy bardzo wymagających pracach porządkowych. Dowiedz się więcej o tej metodzie dezynfekcji!

Na czym polega mycie gorącą parą?

Parownice, inaczej myjki parowe to urządzenia, które znajdują się coraz częściej w polskich domach. Służą one do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni za pomocą pary wodnej. Ich sposób działania jest bardzo prosty – wykorzystują one rozgrzaną do temperatury przeszło 100 stopni Celsjusza wodę, dzięki której możliwe jest wytwarzanie pary wodnej. Ta natomiast ma świetne właściwości – zarówno dezynfekujące, jak i czyszczące. By wyczyścić daną powierzchnię, najczęściej niepotrzebne są żadne środki chemiczne. Wystarczy jedynie wysoka temperatura oraz para, by dokładnie wyeliminować brud.

Mycie gorącą parą to ekologiczne rozwiązanie. Wynika to głównie z tego, że umożliwia duże oszczędności wody, jak i nie ma potrzeby sięgania po chemię. Wiesz, że z litra wody możliwe jest wytworzenie ponad 1700 litrów pary? Jest to wystarczająca ilość, by solidnie posprzątać całe mieszkanie o małym metrażu!

Jakie jest zastosowanie myjek parowych?

Myjki parowe to dość uniwersalne urządzenia, ponieważ nadają się do stosowania w wielu miejscach. Mogą być wykorzystywane w mieszkaniach – np. do czyszczenia kanap, dywanów, fug, piekarnika, czy chociażby luster. Są też niezastąpione w takich miejscach jak np. myjnie samochodowe lub hotele. Korzysta się z nich także przy czyszczeniu elewacji. Generalnie nie ma tutaj żadnych większych ograniczeń.

Co ważne, jeśli jesteś posiadaczem olejowanej lub woskowanej podłogi, to nie powinieneś jej czyścić gorącą parą. Odradza się także stosowania jej w przypadku podłóg z surowego drewna.

Jakie są zalety czyszczenia parą?

Czyszczenie parą jest, można by rzec nowoczesną metodą, która ma mnóstwo zalet. Oto kilka najważniejszych:

  • umożliwia dokładniejsze czyszczenie niż inne metody – zaletą tego sposobu jest też fakt, że zabija bakterie, wirusy, roztocza i inne szkodniki,
  • jest całkowicie bezpieczne dla środowiska – wszystko opiera się na parze wodnej, więc niepotrzebne są drogie i szkodliwe środki chemiczne,
  • pozwala na eliminację brzydkich zapachów – usuwa je we wszystkich pomieszczeniach,
  • umożliwia dużo sprawniejsze i szybsze sprzątanie – zaletą jest też fakt, że nie wiąże się ze zbyt dużym wysiłkiem,
  • czyści nawet te trudno dostępne miejsca – usuwa zabrudzenia nawet w takich miejscach jak kąty, odpływy, piekarniki i inne.

Kto powinien zdecydować się na mycie gorącą parą?

Szukasz ekologicznego sposobu na utrzymanie czystości w domu? Zdecyduj się zatem na mycie parą wodną. Jest to rozwiązanie, które umożliwia dogłębne i solidne wyczyszczenie wszelkich przestrzeni w mieszkaniu. Najczęściej decydują się na nie rodziny z dziećmi oraz alergicy. Warto jeszcze raz wspomnieć o tym, że mycie gorącą parą nie wymaga zastosowania detergentów, które negatywnie wpływają na zdrowie. Poza tym ta technologia umożliwia usunięcie wszelkich bakterii i mikroorganizmów. Jej plusem jest też fakt, że usuwa alergeny – m.in. roztocza i pleśń.

Reasumując, mycie gorącą parą to metoda, która może być stosowana praktycznie wszędzie. Daje możliwość dokładnego usuwania plam i zabrudzeń, jest ekologiczna, bezpieczna oraz sprawia, że sprzątanie mieszkanie czy innych przestrzeni jest dużo szybsze i wygodniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *