Czyszczenie kostki brukowej

Kostka brukowa może stanowić estetyczny i jednocześnie praktyczny rodzaj nawierzchni na posesji do momentu aż nie zaczną pojawiać się na niej zabrudzenia, wynikające nie tylko z samego użytkowania, ale również ze szkodliwego działania warunków atmosferycznych. Wielokrotnie na powierzchni pojawiają się plamy z rdzy oraz zacieki, które są bardzo trudne lub praktycznie niemożliwe do samodzielnego usunięcia. Aby zachować atrakcyjny wygląd, czyszczenie bruku powinno być przeprowadzane cyklicznie. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, która dysponuje odpowiednimi narzędziami do czyszczenia. Eco-Para doskonale wie, jak wyczyścić kostkę brukową szybko i skutecznie. Skorzystaj z naszych usług, a czyszczenie i impregnacja kostki brukowej przestanie spędzać Ci sen z powiek. Pomożemy niezależnie od Twojej lokalizacji, ponieważ swoje usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Spis treści

Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej

Odpowiednia pielęgnacja kostki brukowej sprawia, że prezentuje się ona estetycznie dlatego, jeśli zależy Ci na długotrwałych efektach wizualnych, należy regularnie o nią dbać. Cykliczne zamiatanie i mycie polbruku to podstawa. Jeśli zaniedba się te czynności, kostka brukowa zacznie porastać mchem, chwastami i szybko straci swój urok. Aby uniknąć takiej sytuacji, dobrze jest, co jakiś czas skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która wie, jak czyścić kostkę brukową sprawnie i przede wszystkim skutecznie.

Zaawansowany sprzęt do mycia kostki brukowej i profesjonalne środki chemiczne do czyszczenia kostki brukowej stosowane przez firmę Eco-Para pozwalają usunąć każdy, nawet najbardziej uporczywy brud. Najczęściej wystarczy wysokociśnieniowa myjka do mycia kostki brukowej. Silny strumień wody usunie nie tylko mech, ale także często pojawiające się na kostce wykwity wapienne, tłuste plamy itp. Najpopularniejszą metodą jest czyszczenie kostki Karcherem, jednak na rynku jest wiele tego typu produktów różnych producentów. Kluczem do sukcesu jest dobranie sprzętu o odpowiednich parametrach i doświadczenie w radzeniu sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń.

Czyszczenie chodników, podjazdów i innych elementów z kostki brukowej realizujemy zarówno na prywatnych posesjach, na terenie firm, jak i w miejscach publicznych. Gwarantujemy usunięcie nawet bardzo trudnych zabrudzeń, takich jak plamy po oleju czy farbach, dzięki zastosowaniu odpowiednich parametrów maszyn czyszczących. Nasza wydajność czyszczenia kostki brukowej sięga od 50 do 150 m2/h.

Czyszczenie kostki brukowej z mchu

Mech najczęściej porasta kamienne elementy. Elewacje budynków, powierzchnia bruku czy fugi pomiędzy kostkami, to najlepsze miejsca do jego rozwoju. Sprzyja temu również wilgoć oraz cień, dlatego największe ilości tego chwastu, znaleźć można przy oczkach wodnych czy pod drzewami. Mech bardzo szybko się rozrasta, dlatego tak ważna jest jak najszybsza reakcja. Roślina ta sprawia, że kostka brukowa nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również niszczy podłoże. Zatem, czym umyć kostkę brukową, aby pozbyć się z niej mchu? Jest to proces dość skomplikowany, niekiedy kilkuetapowy, który oprócz ręcznego usunięcia mchu ze szczelin wymaga nierzadko użycia ciśnieniowej myjki do kostki brukowej. Czyszczenie kostki brukowej z mchu jest wymagającym i czasochłonnym zajęciem, dlatego najlepiej skorzystać z profesjonalnych usług. Firma Eco-Para nie tylko skutecznie pozbędzie się mchu z Twojej posesji, ale także zrobi to z myślą o zieleni znajdującej się dookoła. Mamy na uwadze otaczającą roślinność i względy środowiskowe, dlatego w wielu przypadkach rezygnujemy z używania środków chemicznych lub stosujemy je wyłącznie punktowo.

Czyszczenie kostki brukowej z cementu

Cement na posesji to zazwyczaj wynik zaniedbań i nieuwagi podczas wykonywania prac budowlanych czy remontowych, dlatego też nie zdarza się za często. Wymaga natomiast szybkiej interwencji. Reakcja w odpowiednim momencie może sprawić, że czyszczenie sprowadzi się do zdrapania cementu i umycia powierzchni. W tej sytuacji przyda się myjka ciśnieniowa Karcher do kostki brukowej. Jednak, czym wyczyścić kostkę brukową z cementu, jeśli woda zawiedzie? W tej sytuacji najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy, która w pierwszej kolejności za pomocą wody o bardzo wysokim ciśnieniu, dobranym w taki sposób, aby nie zniszczyć kostki brukowej, usuwa zaschnięte ślady po cemencie. Jeśli zabrudzenie jest zbyt trwałe, stosuje się wtedy profesjonalny środek chemiczny, który ma na celu zmiękczenie zabrudzenia. W Eco-Para uczulamy klientów na to, że bez fachowej wiedzy każda próba samodzielnego czyszczenia środkami o odczynie kwaśnym może skończyć się trwałym zniszczeniem kostki. Gdy obie możliwości zawiodą, konieczne okazać może się piaskowanie, czyli szlifowanie kostki brukowej. Polega ono na oczyszczeniu podłoża strumieniem sprężonego powietrza z drobinkami piasku. Drugą opcją jest szlifowanie za pomocą specjalnych tarcz – ten proces wymaga jednak szlifowania całej nawierzchni, a nie tylko zanieczyszczonego fragmentu. W Eco-Para dobierzemy dla Ciebie optymalne metody czyszczenia, tak aby jak najtaniej i najskuteczniej przeprowadzić czyszczenie kostki brukowej z cementu.

Czyszczenie kostki brukowej z oleju

Struktura kostki brukowej sprawia, że łatwo i szybko chłonie ona olej i inne tłuste plamy, które pojawić się mogą podczas rodzinnego grillowania czy przez wyciek płynu z samochodu. Obowiązkowa jest zatem natychmiastowa reakcja. W pierwszej kolejności należy spróbować pozbyć się tłustych plam, używając takiego sprzętu jak ciśnieniowy Karcher do mycia kostki. W tym przypadku do mycia oprócz wody przyda się jakiś detergent – może to być zwykły płyn do mycia naczyń. Drugą ewentualnością jest zasypanie plamy sorbentem lub chociaż suchym piaskiem, który powinien wchłonąć olej i zapobiec jego wnikaniu w strukturę kostki. Niestety, czyszczenie kostki brukowej z oleju domowymi sposobami nie zawsze zda egzamin, szczególnie wtedy, gdy plama nie jest już najświeższa, lub w przypadku kostki, które nie jest impregnowana i jedynym rozwiązaniem pozostaje wezwanie na pomoc profesjonalistów. Firmy, które proponują takie usługi ze względu na duże doświadczenie wiedzą, jaki środek do czyszczenia kostki brukowej użyć, aby skutecznie usunąć tłuste plamy i jednocześnie nie doprowadzić do uszkodzenia lub przebarwienia bruku.

Czyszczenie kostki brukowej z asfaltu

Na rynku jest mnóstwo preparatów do usuwania zabrudzeń asfaltowych. Niestety bardzo często czyszczenie kostki brukowej z asfaltu, smoły czy lepiku na własną rękę kończy się porażką. Mycie bruku z tego typu zanieczyszczeń warto od razu powierzyć odpowiedniej firmie. Eco-Para skutecznie wykona mycie kostki brukowej myjką ciśnieniową i odpowiednimi środkami czystości, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie znajdujących się wokół roślin. Wykonujemy także czyszczenie suchym lodem, który sprawdzi się wtedy, gdy inne metody zawiodą, ponieważ asfalt kruszy się pod wpływem niskich temperatur. Niestety nieumiejętne stosowanie środków czyszczących może zniszczyć nie tylko podłoże, ale również negatywnie wpłynąć na środowisko, dlatego gdy nie masz pewności, sięgnij po pomoc.

Czyszczenie kostki brukowej z piasku

Samodzielnie czyszczenie kostki brukowej z piasku i plam po nim, może doprowadzić do przebarwień, których nie da się już usunąć. Przydatna jest w tym przypadku nie tylko ciśnieniowa myjka do kostki brukowej – Karcher lub produkt innej firmy, ale również odpowiednia wiedza. Stosując punktowo zbyt silny strumień wody łatwo o uszkodzenie kostki, lepiej jest więc zastosować strumień rotacyjny. Sukces zależy także od odpowiedniego dobrania ciśnienia, pod jakim należy czyścić podłoże. Z kolei odpowiednio dobrana przystawka do mycia kostki brukowej pozwoli uniknąć niepotrzebnych rozprysków wody. Eco-Para dysponuje odpowiednimi narzędziami, oraz szerokim doświadczeniem w ich używaniu, co jest gwarancją szybkiego pozbycia się uciążliwych “pamiątek” po działaniach inwestorów czy wykonawców.

Czyszczenie kostki brukowej z farby

Remonty, które wiążą się z użyciem farby, mogą skończyć się przez nieuwagę tym, że znajdzie się ona nie tylko na malowanym elemencie, ale również na podjeździe czy chodniku. Podobnie jak w przypadku cementu, tak i farbę można spróbować zdrapać z podłoża, a następnie je umyć najlepiej używając urządzenia pod ciśnieniem jak na przykład Karcher – myjka do kostki lub prosząc o pomoc profesjonalną firmę, która dysponuje dużo bardziej zaawansowanym sprzętem. Będzie on bowiem niezbędny, jeśli czyszczenie kostki brukowej z farby domowymi sposobami zawiedzie. Fachowcy z Eco-Para dobiorą odpowiedni sprzęt i zastosują optymalne ustawienia tak, aby usuwanie farby z kostki brukowej przebiegało sprawnie.

Niezależnie od tego, o jakie rodzaje zabrudzeń chodzi, warto zdecydować się na impregnację kostki brukowej. Zabieg ten nie tylko podniesie jej wartość estetyczną, ale również sprawi, że w przyszłości o wiele łatwiej będzie o nią zadbać i usunąć z niej uporczywe zabrudzenia.

Czyszczenie kostki brukowej z rdzy

Bardzo często na kostce można zauważyć rdzawe plamy. Są one efektem reakcji żelaza z brukiem, do czego doprowadzają takie działania jak m.in. podlewanie roślinności wodą o dużej zawartości żelaza, stosowanie nawozów, których jednym ze składników jest żelazo lub wypełnianie przestrzeni między kostkami piaskiem zawierającym ten pierwiastek. Rdzawe plamy mogą spowodować również pozostawione na kostce, korodujące metalowe przedmioty, jak meble ogrodowe czy zapomniane narzędzia. Czyszczenie tego typu zabrudzeń to spore wyzwanie. Nie wystarczy tutaj myjka ciśnieniowa. Niezbędne są odpowiednio dobrane środki chemiczne. Najskuteczniejszy w tym przypadku może okazać się kwas szczawiowy, jednak wymaga on stworzenia odpowiedniego roztworu, tak aby nie uszkodzić powierzchni. Zamiast więc zastanawiać się nad tym, jak umyć kostkę brukową z rdzy i ryzykować jej zniszczeniem, lepiej jest powierzyć to profesjonalistom.

Niezależnie od tego, o jakie rodzaje zabrudzeń chodzi, warto zdecydować się na impregnację kostki brukowej. Zabieg ten nie tylko podniesie jej wartość estetyczną, ale również sprawi, że w przyszłości o wiele łatwiej będzie o nią zadbać i usunąć z niej uporczywe zabrudzenia.

Mycie kostki brukowej – kto może skorzystać z naszych usług?

Firma Eco-Para działa na terenie całej Polski, dlatego niezależnie od tego, czy naszych usług potrzebujesz w Poznaniu, gdzie mieści się nasza siedziba, w Warszawie, Krakowie, Szczecinie czy Wrocławiu, podejmiemy się zlecenia w każdej części kraju. Nasze usługi kierujemy zarówno do dużych firm, jak i osób prywatnych. Do każdego zlecenia podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i dokładnością. Zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze. Czekamy więc na Twój telefon, maila lub osobisty kontakt w naszej siedzibie w Poznaniu. Odpowiemy na każde pytanie i przekonamy Cię, że warto nawiązać współpracę z nami. Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś!

Usługi czyszczenia kostki brukowej – kiedy warto z nich skorzystać?

Ciężko jednoznacznie wskazać, kiedy najlepiej zdecydować się na mycie ciśnieniowe kostki brukowej. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, rodzaju kostki – betonowa czy granitowa, gładka czy kostka płukana. Czyszczenie tej ostatniej ze względu na chropowatą powierzchnię może być nie tylko trudniejsze, ale i wykonywane częściej. Nie bez znaczenia też jest jej lokalizacja. Kostka brukowa umieszczona przed supermarketem czy centrum handlowym, gdzie dziennie przechodzi kilka tysięcy ludzi, na pewno wymaga częstszego czyszczenia niż kostka na prywatnej posesji. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, warto cyklicznie po zimie oraz po lecie decydować się na gruntowne sprzątanie. Myjka ciśnieniowa do kostki brukowej używana regularnie dwa razy w roku zapewni estetyczny wygląd bruku na długie lata, czyniąc polbruk dekoracją całej posesji.

Jaki sprzęt do czyszczenia kostki brukowej wykorzystujemy?

Bez odpowiedniego sprzętu, jak profesjonalna myjka do czyszczenia kostki brukowej oraz bez całego wachlarza środków chemicznych jak na przykład płyn do mycia kostki brukowej, jej czyszczenie byłoby żmudnym procesem. W Eco-Para sięgamy tylko po sprawdzone rozwiązania, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska. W przypadku niektórych zabrudzeń nie obędzie się wprawdzie bez środków chemicznych, jednak staramy się ograniczyć ich użycie do minimum. Jeśli zastanawiasz się więc, czym wyczyścić polbruk i czego używamy w Eco-Para na co dzień, to podpowiadamy.

Kostka brukowa – czym czyścić:

 • urządzenie do mycia kostki brukowej – czyszczenie kostki brukowej, jak już było wspomniane, wykonywane jest zwykle metodą wysokociśnieniową. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem – różnorodne myjki ciśnieniowe do kostki brukowej oraz hydromonitory, których używamy, pozwalają nam na realizację każdego, nawet najbardziej wymagającego zlecenia. Zdarzają się jednak takie zabrudzenia, które są na tyle silne, że wymagają zastosowania środków mechanicznych. Tak dzieje się najczęściej w przypadku, kiedy przestrzeń między kostkami jest porośnięta wieloletnim mchem. Wówczas stosujemy odpowiednie narzędzia. Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność i zawsze kierujemy się najlepszym, najkorzystniejszym, najskuteczniejszym rozwiązaniem. Tylko w taki sposób można osiągnąć pożądany efekt w postaci zadbanej i czystej powierzchni wokół posesji;

 • dobry środek do mycia kostki brukowej – jako profesjonalna firma świadcząca usługi mycia bruku na terenie całej Polski, korzystamy ze specjalnych odplamiaczy, a także preparatów chwastobójczych, które skutecznie usuwają mech pojawiający się w przestrzeniach między kostkami. Dysponujemy również środkami na odbarwienia. Nie istnieje jeden uniwersalny i dobry preparat do mycia kostki brukowej, dlatego korzystamy z wielu tego typu produktów, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni do danego zanieczyszczenia. Wiedza, umiejętności i doświadczenie naszych pracowników sprawiają, że mają oni świadomość tego, który środek zastosować w konkretnych okolicznościach, dzięki czemu każda usługa jest wykonana z ogromną starannością i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Ze względu na moc środków, apelujemy, aby nie wykonywać mycia kostki brukowej przy ich użyciu samodzielnie. Nie chodzi tylko o to, że można w ten sposób pogorszyć wygląd kostki brukowej, ale przede wszystkim można zaszkodzić sobie, narażając się w ten sposób na nieprzyjemne, często zagrażające zdrowiu skutki. Lepszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego zadania specjalistom, czyli nam. Zrobimy wszystko, by przywrócić kostce brukowej nieskazitelny wygląd.

Czym wyczyścić kostkę brukową? Domowe sposoby

Mimo że na rynku dostępny jest cały wachlarz specyfików do czyszczenia bruku, to stosowanie ich na własną rękę może okazać się niebezpieczne. Po pierwsze – nie są one ekologicznym rozwiązaniem i nieumiejętne ich stosowanie może zaszkodzić rosnącym w pobliżu roślinom, a po drugie – mogą przyczynić się do zniszczenia podłoża lub przebarwienia kostki brukowej. Jeśli jednak chcesz przed wezwaniem profesjonalnej firmy, spróbować wyczyścić zabrudzenie samodzielnie, zdecyduj się na mniej inwazyjne sposoby. Jakie są zatem domowe sposoby na czyszczenie kostki brukowej? Porady, które przygotowaliśmy, pozwolą Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie i odpowiednio zadbać o swoje otoczenie.

Czyszczenie kostki brukowej octem

Ocet to nie tylko tani sposób, na pozbycie się wielu zabrudzeń czy chwastów, ale także ekologiczny. Zazwyczaj też każdy ma go w domowych szafkach, więc w razie potrzeby można szybko zareagować, zwiększając szansę na pozbycie się plamy.

Jak zatem umyć kostkę brukową z jego pomocą? Wystarczy przygotować roztwór octu z wodą w stosunku 2:1 i umieścić go w spryskiwaczu, który ułatwi naniesienie go na czyszczoną powierzchnię. Ważne jest, aby metodę tę stosować w bezwietrzny dzień, ponieważ wiatr może spowodować podczas oprysku przeniesienie substancji na inne znajdujące się w pobliżu rośliny. W przypadku, gdy mikstura ta ma być aplikowana na chwasty, warto robić to w słoneczny i suchy dzień. Ocet działa bowiem na rośliny wysuszająco, a słońce dodatkowo potęguje to działanie, czyniąc je skuteczniejszym.

Czyszczenie kostki brukowej sodą

Sodę można po prostu wsypać w fugi pomiędzy kostkami, co pozwoli pozbyć się chwastów. Drugim sposobem jest wymieszanie sody z wodą, przez co uzyskuje się gęstą papkę – w takiej postaci można nanieść ją na plamy, znajdujące się na kostce brukowej. Po czasie należy jednak usunąć pozostałości sody, aby nie doprowadzić do powstania białych zacieków.

Czyszczenie kostki brukowej za pomocą piasku

Piasek przyda się wtedy, gdy z samochodu wycieknie olej albo, kiedy w trakcie rodzinnego grillowania pojawią się tłuste plamy. Piasek wchłonie olej, tym samym zapobiegając jego wniknięciu w strukturę kostki brukowej. Pamiętać jednak należy, aby po czasie zmyć go wodą, bo piasek również może zostawić na bruku niezbyt atrakcyjne ślady.

Mycie kostki granitowej – Karcher oraz inne myjki ciśnieniowe do kostki

Rozwiązaniem jest również zakup odpowiedniego urządzenia. Niestety wiąże się to ze sporym wydatkiem. Ponadto Karcher do mycia kostki brukowej nie jest gwarancją skutecznego pozbycia się wszystkich plam. Niektóre z zabrudzeń wymagają bardziej zaawansowanych i profesjonalnych technologii, a także umiejętności korzystania z nich.

Impregnacja i czyszczenie kostki brukowej – cennik

Dla wielu ogromne znaczenie ma koszt, jaki należy ponieść za impregnację i/lub czyszczenie kostki granitowej. Cennik za taką usługę ustalany jest indywidualnie, ponieważ determinuje go wiele elementów, dlatego zazwyczaj firmy podają średnie przedziały cenowe za m2. Zamawiając usługę czyszczenia kostki brukowej, warto wiedzieć, co wpływa na jej ostateczny koszt.

Mycie kostki brukowej – cena zależy od:

 • wielkości powierzchni do umycia – przy małych powierzchniach cena jednostkowa za m2 będzie zdecydowanie wyższa niż w przypadku dużych powierzchni. Wynika to z faktu, że podchodząc do każdego zlecenia, niezależnie czy będzie to 100 m2 kostki brukowej do wyczyszczenia czy 1500 m2 nasza firma ponosi te same koszty przygotowań. Kolejnym aspektem przy małych powierzchniach są trudności z realizacją – ciasne alejki, bliskość roślinności i budynków zdecydowanie bardziej utrudnia pracę i przekłada się na dłuższy czas jej wykonania;

 • rodzaju zabrudzeń – im cięższe do usunięcia plamy i zabrudzenia, tym wyższy koszt usługi. Najtańsze będą te prace, które nie będą wymagały używania kosztownych środków chemicznych i wielu prac ręcznych;

 • dostęp do czyszczonych powierzchni – jeśli czyszczone powierzchnie są trudno dostępne i wymagają zaangażowania dodatkowych ludzi bądź sprzętów, jak na przykład podnośnika koszowego, to będą generowały dodatkowe koszty;

 • dostęp do mediów – może zdarzyć się tak, że w pobliżu wykonywania usługi nie ma dostępu do niezbędnych mediów jak woda czy prąd, a to z kolei powoduje, że konieczne jest przetransportowanie na miejsce wystarczającej ilości wody lub użycie maszyn spalinowych, co przekłada się na wyższą cenę;

 • indywidualne oczekiwania, potrzeby – w przypadku gdy prace mają być wykonywane na przykład przy dużym supermarkecie, zleceniodawca wymaga przeprowadzenia prac w godzinach nocnych lub w dni wolne od handlu. W takich sytuacjach również może to wpłynąć na ostateczny koszt usługi.

Jeśli dodatkowo interesuje Cię impregnacja kostki brukowej – cennik tej usługi również ustalany jest indywidualnie, dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy wycenią interesującą Cię usługę.

Poniżej przedstawiamy orientacyjny cennik usługi czyszczenia kostki brukowej.

Rodzaj czyszczenia kostki brukowejCena za m² netto
Zabrudzenia atmosferyczne6 - 8 zł
Usuwanie mchu8 - 10 zł
Zabrudzenia olejem12 - 20 zł
Zabrudzenia farbą45 - 65 zł

Firma czyszcząca kostkę brukową. Eco Para wykona to sprawnie i profesjonalnie

Eco-Para to firma, która działa nieprzerwanie od kilku lat. Cały czas się rozwijamy i szkolimy, aby móc podnosić standard usług jeszcze wyżej. Zapewniamy profesjonalną obsługę, terminowe wykonywanie powierzonych nam zleceń, a także konkurencyjne ceny. Dysponujemy najlepszym sprzętem na rynku, od najlepszych producentów. Posiadamy bogaty wybór środków chemicznych niezbędnych do mycia kostki brukowej i nie tylko. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dlatego wycena usługi ustalana jest także w osobny sposób. Ma na to wpływ wiele czynników, dlatego nie trzymamy się ściśle wyznaczonych przedziałów cenowych. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi usługami, możesz skorzystać z nich na terenie całej Polski. Obsługujemy każde z 16 województw: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Jeśli pragniesz cieszyć się:

 • przez długi czas profesjonalnie wyczyszczoną kostką brukową,

 • niewielkimi kosztami usługi,

 • szybkim i kompleksowym wykonaniem zlecenia,

 • rabatami przy większych zleceniach,

 • miłą współpracą.

BĄDŹ Z NAMI W KONTAKCIE!

FAQ – najczęściej zadawane pytania na temat czyszczenia kostki brukowej

Jaki środek do mycia kostki brukowej wybrać?

Na rynku jest wiele produktów do mycia kostki brukowej, znajdziesz wśród nich również takie, które dedykowane są do konkretnych zabrudzeń. Niemniej jednak nie zalecamy ich używania na własną rękę. Ze względu na ich silną moc, można nie tylko zniszczyć kostkę brukową, ale również zaszkodzić roślinności wokół i samemu sobie. Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pomoc wyspecjalizowanej firmy, a jeśli już działać na własną rękę to tylko i wyłącznie domowymi sposobami, używając octu lub sody.

Jaka szczotka do czyszczenia kostki brukowej będzie najlepsza?

Najlepsze będą szczotki przeznaczone do zamiatania ulic. Wyposażone w twarde włosie lub mosiądzowy drut skutecznie pozbędą się wszelkich zalegających zabrudzeń, jak liście, kurz czy piach. W dodatku jest to niedrogie rozwiązanie.

Jaka myjka ciśnieniowa do mycia kostki?

Największą popularnością cieszą się myjki ciśnieniowe Karcher. Mycie kostki tego typu urządzeniem przebiega szybko i sprawnie, wymaga jednak wiedzy dotyczącej odpowiedniego ciśnienia, bowiem zbyt duże może doprowadzić do uszkodzenia kostki.

Jak usunąć beton z kostki brukowej?

Ślady z betonu, jeśli są świeże, nie powinny przysporzyć problemu, wystarczy je zdrapać, po czym umyć nawierzchnię. Problem pojawia się wtedy, kiedy zdążyły już na dobre wyschnąć. Wtedy pozostaje już tylko szlifowanie kostki brukowej za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Czym wyczyścić kostkę brukową z zaprawy

W przypadku zaprawy należy postąpić w ten sam sposób jak przy zabrudzeniach z betonu. Zdrapać i umyć powierzchnię przy świeżych śladach lub sięgnąć po profesjonalną pomoc, jeśli zabrudzenie jest starsze.

Czym zmyć cement z kostki brukowej?

Czyszczenie kostki granitowej z cementu w niektórych przypadkach może odbyć się domowymi sposobami – wystarczy zdrapać cement i umyć podłoże ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Niestety w większości przypadków okazać się to może nieskuteczne. Jedynym rozwiązaniem jest wtedy zamówienie usług profesjonalnej firmy, która wykonuje czyszczenie polbruku.

Czym czyścić kostkę brukową z mchu?

Mech bardzo często spotkać można na takich elementach jak elewacja, ogrodzenia czy kostka brukowa. Czyszczenie powinno rozpocząć się od mechanicznego usunięcia większych fragmentów, by potem za pomocą myjki ciśnieniowej pozbyć się całej reszty. Można spróbować również użyć domowych sposobów i zasypać fugi między kostką sodą oczyszczoną lub zalać mech roztworem octu z wodą.

Czym wyczyścić kostkę brukową z oleju?

Warto najpierw spróbować pozbyć się tłustych plam używając takiego sprzętu jak Karcher. Czyszczenie kostki brukowej za pomocą myjki ciśnieniowej z dodatkiem detergentu np. w postaci płynu do mycia naczyń może odnieść skutek w przypadku świeżych plam. Jeśli jednak nie posiadasz takiego sprzętu, możesz spróbować zasypać tłustą plamę piachem, a następnie to spłukać. Gdy jedna i druga metoda zawiedzie, zdaj się na doświadczenie profesjonalistów i zamów usługę czyszczenia kostki brukowej.

Jaka końcówka do mycia kostki brukowej jest niezbędna?

Standardową końcówką jest lanca ciśnieniowa, ale w wielu przypadkach niezbędna może okazać się również dysza rotacyjna.