Usuwanie oleju z kostki, asfaltu, betonu

Eco-para - Usuwanie plam oleju

Plamy oleju to niezwykle często występujący rodzaj zabrudzeń, który pojawia się w wyniku wycieków spowodowanych m.in. awarią układów hydraulicznych urządzeń lub samochodów, a także powstałych podczas nagłych zdarzeń przy załadunku i rozładunku. Plamy oleju na kostce są bardzo widoczne oraz w większości przypadków niemożliwe do usunięcia we własnym zakresie. Olej silnikowy na kostce brukowej podjazdu w znacznym stopniu obniża jego estetykę. Dlatego, aby się go pozbyć, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Jeśli zauważysz plamy po oleju na kostce, asfalcie lub betonie albo innej powierzchni, nie zwlekaj – skontaktuj się z nami jak najszybciej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zapewniamy nie tylko skuteczne usuwanie plam oleju z betonu, ale też brak ryzyka odbarwienia powierzchni czy jej dodatkowego zabrudzenia.

Telefon: 662 733 973

Spis treści

Usuwanie plam oleju – dla kogo?

Jeśli chcesz przywrócić nienaganny wygląd swojej posesji, postaw na pewne i sprawdzone rozwiązania. Zastanawiasz się, jak wyczyścić kostkę brukową z oleju? Skontaktuj się z nami. Usuwanie oleju z betonu i kostki to jedna z wielu usług, jakie świadczymy zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. Podejmiemy się każdego zlecenia, a szeroka wiedza na temat właściwości poszczególnych typów nawierzchni, pozwala nam dobierać najbardziej skuteczne narzędzia i sposoby ich czyszczenia. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów i pozbądź się nieestetycznych plam ze swojej posesji. Zapewniamy konkurencyjne ceny.

Jak usunąć plamy oleju z kostki?

Częstym dylematem Klientów jest to, czym usunąć olej silnikowy z betonu, asfaltu czy polbruku. Dysponując wiedzą i specjalistycznym sprzętem, sytuacja staje się dużo prostsza. Podczas realizowania usługi w pierwszej kolejności dobieramy odpowiednie narzędzia i sposób czyszczenia. Usuwanie oleju silnikowego z kostki brukowej jest możliwe poprzez wykorzystanie technologii wysokociśnieniowej.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak dopasować wysokość ciśnienia i rodzaj dyszy do danej powierzchni. Pozwala to uniknąć ryzyka jej uszkodzenia. Usługę realizujemy bardzo sprawnie, przez co w krótkim czasie nawierzchnia stanie się znów czysta i estetyczna, a olej na kostce brukowej staje się niemiłym wspomnieniem.

Wysokociśnieniowe mycie kostki brukowej z oleju to gwarancja doskonałych efektów i braku zacieków. Jako doświadczona firma dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, który pozwala nam na stosowanie różnych technologii.

Jeśli chodzi o czyszczenie kostki brukowej z plam oleju, kluczowe znaczenie ma ilość rozlanej substancji oraz szybkość reakcji. To od tych dwóch czynników w dużej mierze zależy skuteczność podjętych działań. Rozlany olej, np. na kostce brukowej, bardzo szybko wnika w strukturę materiału.

Usuwanie plam oleju – rodzaje nawierzchni

Tłuste zabrudzenia to nie tylko plama z oleju na kostce brukowej. Niekontrolowane zabrudzenie może wystąpić wszędzie, bez względu na rodzaj powierzchni.

Usuwanie oleju z kostki brukowej

W tym przypadku sprawdzi się metoda wysokociśnieniowa. Do wody z myjki dodajemy środek do czyszczenia kostki brukowej z plam oleju. Zależnie od rodzaju kostki dobieramy pozostałe narzędzia tak, by osiągnąć, jak najlepszy efekt. Usuwanie tłustych plam z kostki brukowej jest tym trudniejsze, im więcej czasu miał olej na wsiąknięcie w mikropory.

Usuwanie oleju z kostki granitowej

Na Twoją korzyść działa to, że granit w przeciwieństwie do betonu ma znacznie mniejszą wchłanialność. Jeśli plamy oleju na kostce są stosunkowo świeże, czasem wystarczy wywabić plamę silnym strumieniem wody z myjki. W przypadku kostki granitowej sprawdzi się też dedykowany preparat do mycia kostki brukowej z oleju. Usuwanie plam oleju z granitu, jest zatem prostsze niż usuwanie plam z oleju z kostki brukowej.

Usuwanie oleju z desek tarasowych

W kontekście tłustych plam, deski tarasowe narażone są głównie na zabrudzenie olejem jadalnym. Grillowanie, przyrządzanie lub spożywanie posiłków na tarasie, prawie zawsze pozostawi po sobie niechciany ślad. Co ciekawe, do usunięcia plam z oleju jadalnego mogą wystarczyć zwykłe mydliny.

Usuwanie oleju z drewna

Drewno jest bardzo podatne na zabrudzenie tłustymi substancjami. Nawet w przypadku, gdy było odpowiednio zaimpregnowane. Do walki z tłustymi zabrudzeniami na drewnianych elementach konstrukcyjnych, należy wykorzystać profesjonalny środek do usuwania plam oleju.

Usuwanie oleju z asfaltu

Wiedza o tym, czym zmyć olej z kostki brukowej na nic się nie zda, jeśli zabrudzenie powstało na asfalcie. W tym przypadku sprawdzi się nafta, choć z racji tego, że sama w sobie jest tłusta – może pozostawić ślad. Kolejnym sposobem jest użycie benzyny ekstrakcyjnej, która niesie mniejsze ryzyko dodatkowego zabrudzenia powierzchni. Domowym sposobem jest przygotowanie wrzątku z płynem do naczyń i polewanie tym plamy z jednoczesnym szorowaniem.

Wybarwianie oleju z posadzki przemysłowej

Usuwanie oleju z betonu, w przypadku posadzek podzielić można na trzy zasadnicze etapy.

  • mycie nawierzchni silnym detergentem i szorowanie środkami ściernymi (np. szczotka do szorowania);
  • usuwanie oleju z posadzki betonowej przy pomocy środka do czyszczenia lub odtłuszczania betonu;
  • zastosowanie okładu rozkładającego olej i uwalniającego go z posadzki betonowej;

Kluczem do sukcesu jest szybkość działania i zastosowanie profesjonalnych środków czystości.


Usuwanie plam oleju z kostki brukowej – zasięg naszego działania

EKO-PARA swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. Usługi czyszczenia plam oleju z betonu, asfaltu, kostki brukowej i innych materiałów, świadczymy w miastach, takich jak Białystok, Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Poznań i wszędzie tam, gdzie nas oczekujesz.

Usuwanie plam z oleju – cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje usuwanie plam oleju z betonu, polbruku, asfaltu i innych nawierzchni? Z uwagi na charakter naszej działalności, nie posiadamy sztywnego cennika naszych usług. Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. To, w jaki sposób usuniemy plamy oleju na kostce, zależy od wielu czynników, z których najważniejszymi są: rodzaj nawierzchni, ilość oleju, czas, jaki upłynął od zabrudzenia, rodzaj substancji, która zanieczyściła powierzchnię. Z tego względu cena usługi w każdym przypadku będzie inna.

Usuwanie plam z kostki brukowej – skontaktuj się z nami

Szybko i skutecznie realizujemy zlecenia dotyczące usuwania tłustych plam z różnych powierzchni. Interesuje Cię usuwanie plam oleju z jezdni, wywabianie zabrudzeń z posadzek przemysłowych lub czyszczenie kostki brukowej z oleju samochodowego? Nic prostszego. Skontaktuj się z nami. Pracujemy od poniedziałku do soboty, a nasze usługi oferujemy Klientom na terenie całego kraju. Jeśli chcesz usłyszeć więcej o stosowanych przez nas metodach, poznać szczegóły oferty lub po prostu pragniesz dowiedzieć się, jaki środek do usuwania plam z oleju na kostce brukowej zastosować, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w Poznaniu.

Usuwanie plam oleju – co warto wiedzieć?

Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jakie środki do czyszczenia kostki brukowej z oleju stosować?

Doraźnie może się okazać, że wystarczą środki chemiczne dostępne w każdym domu. Mowa o preparatach czyszczących, takich jak płyn do naczyń lub domestos. W przypadku większych lub starych zabrudzeń trzeba posiłkować się specjalistycznymi detergentami. Są to najczęściej preparaty proste w implementacji i głęboko penetrujące zabrudzenie.

Jak usunąć parafinę z kostki brukowej?

Usuwanie plam z kostki brukowej, w przypadku parafiny polega na starannym pokryciu zabrudzenia pastą pochłaniającą tłuszcze. Warstwa powinna mieć od 2 do 5 mm grubości. Środek musi zostać pozostawiony do wyschnięcia. Gdy pasta stwardnieje, należy oderwać zaschnięte plastry, Jeśli plama była duża, bądź parafina wniknęła głęboko w strukturę kostki brukowej, czynność należy powtórzyć.

Jak usunąć olej silnikowy z kostki brukowej?

W pierwszej kolejności rozlany olej można posypać absorbentem lub piaskiem. Kiedy nadmiar oleju zostanie wchłonięty, można przystąpić do zasadniczej fazy czyszczenia. Po usunięciu piasku, przy użyciu myjki ciśnieniowej, należy dokładnie umyć miejsce zabrudzenia, wykorzystując środek do mycia kostki brukowej z oleju.

Usuwanie oleju z ulic na własną rękę – jak to zrobić?

Nawet niewielka plama na asfalcie może być niemałym problemem. Okazuje się jednak, że istnieje bardzo prosty sposób na pozbycie się niechcianego zabrudzenia. Wystarczy użycie zwykłego płynu do mycia naczyń rozrobionego z wodą. Olej, jak każda płynna substancja, wnika głęboko w każde zagłębienie powierzchni. Wydawać by się mogło, że w przypadku asfaltu usunięcie go okaże się niemożliwe. W rzeczywistości wcale tak nie jest. Podobnie jak w przypadku kostki brukowej, wystarczy dobry detergent i myjka ciśnieniowa.

Czym zmyć olej? Potrzebny jest specjalny odplamiacz do kostki brukowej, czy da się inaczej?

Tłuste plamy na kostce brukowej mogą być usuwane przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych. To preparaty o wysokiej skuteczności, jeśli jednak nie masz możliwości lub chęci zakupu takich płynów, z powodzeniem możesz użyć preparatów, które z pewnością masz w swoim domu. Najlepsze efekty można uzyskać przy użyciu zwykłego płynu do naczyń. Jeśli nie płyn to domestos, a w przypadku niektórych powierzchni, pomocna może okazać się woda z mydlinami. Nic jednak nie zastąpi specjalistycznego czyszczenia przy użyciu profesjonalnego sprzętu i dedykowanych detergentów.

Czym usunąć wosk z kostki betonowej?

Do tego celu służą specjalne pasty, których zadaniem jest absorpcja oleju z kostki i jego związanie. Po nałożeniu takiej pasty należy odczekać do wyschnięcia. Kiedy to nastąpi, trzeba zedrzeć suche płaty pasty. Jeśli zabrudzenie wciąż jest widoczne, czynność należy powtórzyć.

Czy zaschnięte plamy oleju na polbruku da się usunąć?

Tak, choć jest to dużo trudniejsze niż w przypadku świeżego zabrudzenia. W tym przypadku czas naprawdę ma duże znaczenie.