Czyszczenie posadzek i regeneracja

Pielęgnacja posadzek przemysłowych to przede wszystkim regularne sprzątanie i czyszczenie. Codzienne czynności są jednak niewystarczające. Z czasem na powierzchniach posadzek gromadzi się coraz grubsza warstwa zanieczyszczeń, powodując konieczność przeprowadzenia gruntownego czyszczenia. Polerowanie, szlifowanie i konserwację przeprowadza się przy użyciu odpowiednich preparatów (np. środek do czyszczenia posadzki betonowej powinien nie tylko myć, lecz również zabezpieczać powierzchnię). Mając na uwadze bezpieczeństwo czyszczonej posadzki, zadanie to lepiej powierzyć profesjonalistom. Specjalistyczna firma od lat zajmująca się czyszczeniem posadzek przemysłowych, trafnie dobierze technikę i stosowne preparaty do konkretnego rodzaju powierzchni.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć, w której umieściliśmy przykładowe efekty naszych realizacji. Z pewnością będą one wystarczającą rekomendacją, ułatwiającą podjęcie decyzji o nawiązaniu współpracy. Czyścimy, szlifujemy, regenerujemy. Zadbaj o swój biznes – my zajmiemy się posadzką.

Telefon: 662 733 973


Spis treści


Czyszczenie posadzek przemysłowych Poznań – korzyści

ECO-PARA nie boi się problematycznych wyzwań. Czyszczenie przychodzi nam z łatwością. Mamy doświadczenie z regeneracją bardzo brudnych posadzek warsztatowych i z branży metalowej. Sprawnie realizujemy szlifowanie i mycie posadzek betonowych oraz wykonanych z innych materiałów. Zamów usługę i przekonaj się, jak działają profesjonaliści.

Zalety współpracy z nami to:

 • kompleksowe czyszczenie, szlifowanie i polerowanie posadzek przemysłowych;
 • użycie specjalistycznego sprzętu, który oszczędza czas i pieniądze;
 • dotrzymywanie ustalonych terminów;
 • usługa wykonywana przez wykwalifikowany i odpowiedzialny personel;
 • konkurencyjne ceny;
 • czyszczenie realizowane etapami umożliwiającymi ciągłość prowadzenia działalności Klienta (wydzielamy określone powierzchnie na dany dzień).

Mechaniczne czyszczenie podłóg – dla kogo?

Bez względu na to, czy chodzi o czyszczenie posadzek z lastryko, betonu, czy żywicy, naszą ofertę obejmującą gruntowne czyszczenie powierzchni podłóg kierujemy do właścicieli lub zarządców:

 • hal magazynowych;
 • zakładów produkcyjnych;
 • obiektów przemysłowych;
 • budynków handlowych i biurowych;
 • lokali usługowych i salonów firmowych;
 • obiektów użyteczności publicznej;
 • prywatnych lokali.

Telefon: 662 733 973

Mycie posadzki przemysłowej – rodzaje posadzek

Posadzki przemysłowe, zwane zamiennie posadzkami użytkowymi, produkuje się z różnych materiałów. W zależności od rodzaju, procesy czyszczenia różnią się od siebie.

Czyszczenie posadzek betonowych

Usługę czyszczenia posadzki, w tym polerowania i szlifowania, przeprowadzamy na podstawie określenia potrzeb Klienta oraz stanu posadzki. Mocno zaolejone lub zabrudzone farbą, smarami czy klejami posadzki przemysłowe i betonowe wymagają innego podejścia niż posadzki magazynowe. Stosowana przez nas metoda hydrodynamiczna poradzi sobie zarówno z grubymi nawarstwieniami, jak i nierównościami zniszczonej posadzki. Taka technologia znacznie przewyższa możliwości tradycyjnych szorowarek.

Z kolei mało zniszczone, nowoczesne posadzki przemysłowe, zwłaszcza betonowe, wymagają często regeneracji i przywrócenia pierwotnych właściwości, zarówno twardości i ograniczenia pylenia, jak i łatwości późniejszego utrzymania czystości. Impregnacja i polerowanie betonu przywracają pierwotne właściwości posadzki betonowej.

Czyszczenie posadzek żywicznych

Podłogi z żywic można myć, stosując ogólnodostępne środki czyszczące (np. płyn do mycia podłóg żywicznych). Należy unikać kontaktu z posadzką twardych materiałów. Mogłyby one doprowadzić do zarysowania powierzchni.

Czyszczenie posadzek gresowych

Czyszczenie płytek gresowych odbywa się na mokro z wykorzystaniem specjalnego preparatu. Nie powinien być to detergent zawierający środki ścierające. Istotne jest to, by po czyszczeniu dokładnie osuszyć całą powierzchnię. Płytki szlifujemy narzędziami diamentowymi.

Czyszczenie posadzki kamiennej

Przy renowacji posadzek kamiennych bardzo ważne jest zapewnienie powierzchni odpowiedniego stopnia ochrony przed tarciem, ciężarem i zanieczyszczeniami. Dotyczy to jednakowo marmuru, lastryko, czy granitu. Czyszczenie posadzek kamiennych odbywa się z wykorzystaniem diamentowych padów.

Czyszczenie posadzki marmurowej

W trakcie czyszczenia posadzki z marmuru dużą wagę przykładamy do polerowania i szlifowania powierzchni. Początkowo używamy wagonów szlifierskich o mniejszym stopniu granulacji pyłu diamentowego, by zwiększać go w miarę postępu prac.

Czyszczenie posadzki granitowej

Pielęgnacja i regeneracja posadzek granitowych jest stosunkowo prosta. Materiał ten jest bowiem odporny na działanie środków chemicznych. Często wystarczy jedynie mechanicznie zebrać zewnętrzną warstw zabrudzeń.

Czyszczenie posadzki asfaltowej

Z uwagi na zwiększoną chropowatość powierzchni z asfaltu lub asfaltobetonu, najpopularniejszym sposobem czyszczenia jest metoda hydrodynamiczna, która umożliwia dotarcie do najmniejszych zakamarków.

Mycie posadzek z tworzyw sztucznych

W przypadku posadzek z materiałów syntetycznych, przy czyszczeniu używamy nowoczesnych urządzeń tarczowych. Następnie, na czystą powierzchnię, należy nałożyć specjalną warstwę konserwującą. Posiada ona silne właściwości antypoślizgowe.

Telefon: 662 733 973

W jaki sposób przeprowadzamy czyszczenie posadzki przemysłowej?

W naszej działalności, prócz czyszczenia wykorzystujemy:

 • mikroszlif – szlifowanie siatkami diamentowymi (delikatne narzędzie o grubości mleczka cementowego). Ta wydajna metoda usuwa wszystkie widoczne zabrudzenia, doprowadzając posadzkę do jednolitej struktury, pozwala jednocześnie na zaoszczędzenie pieniędzy, pozostawiając niesamowity efekt;
 • regeneracja – jest metodą tańszą niż tradycyjne szlifowanie, umożliwia utwardzenie powierzchni. W efekcie, czyszczenie posadzki betonowej z wykorzystaniem regeneracji zapobiega powstawaniu większych uszczerbków (krzemian litu wchodzi w reakcję z betonem, co prowadzi do powstania betonu utwardzonego powierzchniowo).

Jeśli posadzki przemysłowe są silnie zabrudzone (np. warsztaty lub branża automotive), powierzchnię czyścimy metodą hydrodynamiczną z wykorzystaniem ciśnienia od 300 do nawet 2800 bar.

Czyszczenie posadzek przemysłowych z regeneracją powierzchni przeprowadzamy wtedy, gdy posadzka betonowa kwalifikuje się do czyszczenia oraz wymaga szlifowania, impregnacji i polerowania. Taki zabieg przywraca właściwości użytkowe posadzki. Metoda ta nie powoduje zapylenia, a z wykorzystaniem automatów do mycia posadzek przeprowadzenie procesu jest niezwykle proste.

Warto wiedzieć, że usługę czyszczenia i regeneracji możemy rozszerzyć o dodatkowe prace, takie jak choćby naprawa dylatacji oraz usunięcie starego i wykonanie nowego oznakowania poziomego.

Metody czyszczenia stosowane w naszej firmie dzielą się na:

 • odkurzanie i zamiatanie – używamy wysoko wydajnych zamiatarek, które doskonale radzą sobie z wielkimi powierzchniami. W przypadku mniejszych posadzek wystarczy ręczne zamiatanie.
 • czyszczenie, szlifowanie i polerowanie – do mycia wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt, który nie tylko skutecznie czyści posadzkę, ale umożliwia też automatyczne zbieranie nadmiaru wody. Szlifowanie i polerowanie, w zależności od wielkości powierzchni, odbywa się przy użyciu specjalnego sprzętu lub ręcznie.

Maszynowe mycie posadzki – obszar naszego działania

Nasza oferta obejmuje wykonawstwo na terenie całego kraju. Konserwacja posadzek zostanie przeprowadzona w każdym wskazanym przez Ciebie miejscu. W szczególności działamy w miastach jak: Poznań, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice, Białystok, Gdańsk, Szczecin, Kołobrzeg.

Mycie posadzek przemysłowych – cena

Sztywne określenie ceny za usługę nie jest możliwe. Na koszt realizacji danego zlecenia wpływa bowiem wiele zmiennych czynników. W każdym przypadku ceny ustalane są indywidualnie z uwzględnieniem typu i wielkości powierzchni, rodzaju zabrudzeń i ogólnego stanu posadzki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – skontaktuj się z nami. Nasi eksperci dokonają szczegółowej wyceny czyszczenia i regeneracji Twojej posadzki.


Maszynowe mycie podłóg – dlaczego warto?

Profesjonalne czyszczenie powierzchni betonowych, gresowych, żywicznych czy kamiennych, usuwa gruntowne, stare zabrudzenia oraz przywraca posadzkom ich pierwotne właściwości ochronne. Przy okazji, w razie potrzeby naprawiane są drobne uszkodzenia, a po zakończeniu procesu posadzka tworzy jednolitą powierzchnię. Dzięki temu jest bezpieczna w użytkowaniu (w szczególności dla ruchu pieszego), ułatwia poruszanie się pojazdów i składowanie towarów. W przypadku branży gastronomicznej – zauważalna jest wyraźna redukcja ryzyka zanieczyszczenia żywności.

Gruntowne mycie sprawia również, że doraźne środki czyszczące znów stają się skuteczne. Codzienne sprzątanie powierzchni przemysłowych będzie więc efektywniejsze, a posadzka dłużej pozostanie w dobrym stanie.

Maszynowe czyszczenie posadzek – skontaktuj się z nami

Regularne mycie posadzek przemysłowych a także ich szlifowanie, polerowanie i konserwacja to sposób na wydłużenie żywotności podłogi. Zachowanie jej w dobrym stanie jest z kolei dużą oszczędnością. Lepiej bowiem przeprowadzić drobne prace pielęgnacyjne, niż naprawiać poważniejsze – powstałe wskutek zaniedbań uszkodzenia. Podejmij decyzję o współpracy i przekonaj się, jak profesjonalnie i szybko można przywrócić posadzkom piękny wygląd i zwiększyć ich odporność na niekorzystne warunki. Nie zwlekaj! Zachęcamy do kontaktu: mailowego, telefonicznego lub osobistego w Poznaniu. Służymy pomocą i chętnie odpowiemy na każde pytanie.