Usuwanie farby / graffiti

Eco-para - Usuwanie farby

Graffiti w wielu przypadkach stanowi niepożądany element na różnego rodzaju powierzchniach. Usuwanie farby tradycyjnymi sposobami zazwyczaj jest nieskuteczne. Farby do graffiti są bardzo silne i naprawdę ciężko jest się ich pozbyć, zwłaszcza, gdy robimy to na własną rękę. Duże znaczenie ma bowiem rodzaj nawierzchni, na której znalazły się malowidła. Jeśli szukasz profesjonalnych i skutecznych rozwiązań, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Wybierając specjalistów, nie tylko masz pewność, iż graffiti, a dokładnej farba, zostanie dokładnie usunięte, ale również nie musisz obawiać się o stan nawierzchni po zlikwidowaniu farby. Dowiedz się w jaki sposób działamy.

Na czym polega usuwanie farby?

Chcąc zapewnić naszym klientom jak najlepszy efekt, podczas wykonywania usługi wykorzystujemy narzędzia pozwalające na czyszczenie powierzchni od farb, pod ciśnieniem z zastosowaniem wysokiej temperatury. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy, nasi pracownicy są w stanie dobrać odpowiednią liczbę barów, tak aby z jednej strony usuwać graffiti z każdego rodzaju farby, z drugiej zaś w żadnym stopniu nie naruszyć struktury nawierzchni. Każdorazowo dobieramy wysokość ciśnienia do rodzaju materiału, z którym mamy do czynienia. Dysponujemy urządzeniami, które gwarantują najlepszy efekt. Oprócz technologii wysokociśnieniowej, niejednokrotnie wykorzystujemy parę wodną oraz suchy lód. W razie konieczności, przeprowadzamy także hydropiaskowanie, które trwale usuwa każdy rodzaj farby.

Podejmujemy się usuwania farby z każdej powierzchni, niezależnie od jej struktury i wielkości. Działamy też na wysokościach. Nie musisz już dłużej denerwować się oszpeconą ścianą na terenie posesji. Zapewniamy szybkie i skuteczne wykonanie usługi. Na życzenie klienta, po wykonaniu usuwania farby, zabezpieczamy powierzchnię za pomocą odpowiedniego preparatu, dzięki czemu w razie kolejnego ataku ze strony wandali, graffiti i inne ślady z farby będzie można szybko usunąć wodą pod ciśnieniem. Usuwamy farby z następujących powierzchni: betonu, cegły, kamienia, surowych i barwionych tynków, fasad, tworzyw sztucznych i innych.

USUWANIE FARBY - METODY CZYSZCZENIA

Co do wyboru odpowiedniego sposobu czyszczenia, mamy do dyspozycji trzy metody. Pierwsza z nich polega na usuwaniu farby za pomocą specjalnych środków chemicznych. O jakich środkach mowa? Przede wszystkim są to różnego rodzaju rozpuszczalniki. Kolejną metodą jest użycie myjki wysokociśnieniowej pod dużym ciśnieniem. Trzecia technika to napromieniowanie powierzchni na sucho lub na mokro. Tylko fachowcy będą wiedzieli, jaka metoda okaże się najskuteczniejsza i to właśnie z niej skorzystają, by szybko i skutecznie usunąć farbę z muru lub ściany budynku.

Istnieje jeszcze jedna metoda, dość szybka w realizacji i stosunkowo niedroga, a mianowicie zamalowanie graffiti. W tym przypadku najważniejsza jest odpowiednia farba, czyli taka, która:

  • wyróżnia się ogromną siłą krycia,
  • kolorystycznie zgadza się z tłem, jest dopasowana do już istniejącej farby – dzięki temu nie oszpeca budynku.

Przed przystąpieniem do zamalowywania farbą powierzchni powinno się zadbać o to, by była ona czysta i sucha. W ten sposób zapewnimy farbie dobrą przyczepność i jednocześnie unikniemy wszelkich wgłębień czy pęknięć, które wyglądają nieestetycznie i psują cały końcowy efekt. Skorzystanie z opcji zamalowania graffiti jest dość tanim rozwiązaniem.

Pod względem finansowym z pewnością metoda ta jest korzystna. Zakup farby do koszt kilkudziesięciu złotych. Niemniej jednak profesjonalne usunięcie malowideł z muru czy ściany budynku jest lepsze pod względem wizualnym. Wybór należy do nas. Pamiętajmy, że tylko skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy umożliwia całkowite usunięcie farb, sprayów i lakierów z powierzchni gładkich i fakturowanych. Środki profilaktyczne, czyli jak skutecznie zabezpieczyć powierzchnię przed niechcianymi „malowidłami” i uporczywymi farbami?

Kiedy farba zostanie usunięta, można miejsce to dodatkowo zabezpieczyć, tak by w razie kolejnych prób malowania, powierzchnia była na to właściwie przygotowana, czyli nie pozwalała na wchłanianie się w materiał różnego rodzaju farb. Służą do tego odpowiednie środki chemiczne o bardzo długim okresie działania.

Każdy przypadek wymaga osobnej oceny co do rodzaju podłoża, rodzaju użytej farby, a także czynników atmosferycznych. Decydującą rolę odgrywa tutaj doświadczenie, fachowa wiedza i umiejętności. W związku z tym jedynym wyjściem staje się zlecenie powierzenia tego zadania profesjonalnej firmie. Techniczne środki profilaktyczne w znacznym stopniu obniżają koszty usuwania farby i renowacji powierzchni, w wielu przypadkach umożliwiają proces czyszczenia bez uszkodzenia powierzchni. W efekcie graffiti traci możliwość długotrwałego pozostawania na murze.

Istotną cechą odróżniającą środki techniczne od metody środków chemicznych jest to, że przynoszą one trwałe skutki o długim okresie działania. Trwałe pod względem chemicznym środki ochrony na bazie związków epoksydowych i poliuretanowych, jako systemy odporne na działanie czynników atmosferycznych, przeciwdziałają w trwały sposób wnikaniu lakierów i atramentów w powierzchnie, bez większych nakładów i użycia specjalnych urządzeń.

PRZYWRÓĆ POWIERZCHNI DAWNĄ ŚWIEŻOŚĆ – ZAUFAJ SPECJALISTOM

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i zadbaj o atrakcyjny wygląd otoczenia. Dzięki odpowiednim narzędziom, a także bogatemu doświadczeniu i zdobytej wiedzy jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym graffiti, nawet wykonanym wodoodpornym sprayem, niepodatnym na ścieranie. Usuwanie farby przez specjalistów to gwarancja bezpiecznego wykonania usługi, dlatego warto z niej skorzystać zwłaszcza gdy nawierzchnia należy do delikatnych lub ma zabytkowy charakter. W takim przypadku czyszczenie elewacji zalecane jest profesjonalistom. Pamiętajmy, że oczyszczona powierzchnia powinna jeszcze zostać zabezpieczona dodatkową powłoką ochronną, tak by w przyszłości uniemożliwić malowanie. Czy taka usługa jest kosztowna? Wszystkich informacji związanych z wyceną prac, udzielamy osobiście. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę rodzaj powierzchni, jej wielkość itp.

Dlaczego warto nam zaufać?

Staramy się zapewnić naszym klientom wysoką jakość usług. Duży nacisk kładziemy na to, by efekt naszych prac był zadowalający dla klienta. Dotrzymujemy umówionych terminów i do każdego zlecenia podchodzimy z ogromną starannością i dokładnością. Dbamy o każdy szczegół, by efekt był szybki i długotrwały. Podejmujemy się zarówno jednorazowych prac, jak i skomplikowanych zleceń dla właścicieli dużych zakładów. Podsumowując:

  • do usuwania farb używamy specjalistycznych preparatów, które są bezpieczne dla czyszczonych powierzchni,
  • usuwamy zabrudzenia z farb z trudno dostępnych miejsc,
  • zapewniamy konkurencyjne ceny,
  • działamy szybko i skutecznie,
  • zabezpieczamy dodatkowo wyczyszczoną powierzchnię odpowiednimi środkami,
  • dysponujemy nowoczesnym sprzętem.

Swoją ofertę kierujemy głównie do firm sprzątających, choć skorzystać z niej mogą także osoby prywatne, których własność jest narażona na częstą aktywność osób wykonujących graffiti na ścianach bloków, domów, chodnikach itp.

Nie odkładaj decyzji na później, sprawdź naszą ofertę

Jeśli zależy Ci na szybkim działaniu w usunięciu farby, zapraszamy do kontaktu już teraz. Czekamy na Twój telefon, maila lub osobistą wizytę w naszej siedzibie w Poznaniu. Zadbaj o swoje otoczenie i pozbądź się nieestetycznych malowideł, które każdego dnia wyprowadzają Cię z równowagi. Zapewniamy konkurencyjne ceny. Wszystkie osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do przejrzenia naszej oferty, dostępnej na stronie, a także do podjęcia decyzji o skorzystaniu z naszych usług. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Postaramy się udzielić fachowych wskazówek i porad w związku z usunięciem farby na danej powierzchni. Nie zwlekaj, już teraz skontaktuj się z nami i przekonaj się, jak szybko i skutecznie można pozbyć się niechcianego graffiti z elewacji swojego domu czy też bloku mieszkalnego.