Czyszczenie hal produkcyjnych

W zakładach produkcyjnych i przestrzeniach magazynowych wymagane jest zachowanie wysokich standardów higieny. Dotyczy to zwłaszcza branży spożywczej, farmaceutycznej i firm operujących na nowoczesnych technologiach. Regularne oczyszczanie powierzchni z kurzu i codzienne utrzymanie czystości w zakładzie może okazać się niewystarczające. Cyklicznie należy przeprowadzać kompleksowe czyszczenie hal produkcyjnych, obejmujące m.in. odkurzanie hal, oczyszczanie trudno dostępnych miejsc na ścianach, sufitach, maszynach, konstrukcjach i innych elementach infrastruktury.

Działanie prewencyjne może zapobiec skażeniu wytwarzanych towarów lub obniżeniu ich jakości. Kompleksowe mycie hali przemysłowej zmniejsza też ryzyko wystąpienia awarii urządzeń i podnosi bezpieczeństwo znajdujących się w obiekcie pracowników. Zakres czyszczenia i szczegóły usługi dopasowane są do oczekiwań Klienta. W razie potrzeby zrealizujemy również szereg usług dodatkowych jak np. dezynfekcja.

Szukasz specjalisty, który usunie zanieczyszczenia z Twojej hali? Skontaktuj się z naszym zespołem i przekonaj się, jak wygląda profesjonalizm w naszym wydaniu.
Spis treści


Sprzątanie hal przemysłowych – dlaczego warto?

Problem zanieczyszczeń dotyka wszystkich użytkowników przestrzeni przemysłowych i magazynowych. W zależności od branży zabrudzenia spowodowane są przez: mgły olejowe; pyły przemysłowe (np. osadzające się na konstrukcji hali mleko w proszku); osady kamienia; żużel; kurz; kleje; żywice; farby i wiele innych substancji. Zanieczyszczenia należy regularnie usuwać, ponieważ:

 • stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa pożarowego;
 • psują wizerunek firmy w trakcie wizyt Klientów/Partnerów;
 • negatywnie wpływają na higienę produkcji;
 • mogą doprowadzić do szybszego zużycia maszyn i urządzeń;
 • wpływają negatywnie na bezpieczeństwo pracy.Sprzątanie hal produkcyjnych – oferta

Naszym Klientom oferujemy usługi jednorazowe i cykliczne, dotyczące czyszczenia hal przemysłowych. Możesz więc zdecydować, którą czynność z palety usług mamy dla Ciebie wykonać. Pamiętaj jednak, że zajmowanie się jednymi kwestiami przy jednoczesnym pomijaniu innych, jest działaniem doraźnym.

Jeśli chcesz mieć pewność, że przestrzeń zajmowana przez Twoją działalność będzie całkowicie pozbawiona zanieczyszczeń, jedynym rozsądnym wyborem jest kompleksowe, wieloetapowe czyszczenie hal, obejmujące wszystkie elementy od sufitu do podłogi.

Kompleksowe mycie hal produkcyjnych

Usługa skierowana do przedsiębiorców myślących przyszłościowo. Jest ekonomicznie uzasadniona zarówno przy codziennym funkcjonowaniu zakładu, jak i przed zdawaniem obiektu po wynajmie. Jednokrotne udostępnienie hali na pełne czyszczenie jest lepsze niż częściowe mycie powierzchni w różnych odstępach czasu. Kompleksowa oferta to w rzeczywistości zbiór usług, takich jak m.in.: usuwanie oznakowania poziomego, usuwanie plam oleju, szlifowanie i malowanie.

Częściowe (niepełne) mycie hal przemysłowych

Dla niezdecydowanych przygotowaliśmy ofertę, na którą składają się poszczególne opcje czyszczenia obiektów przemysłowych jak np.:

 • mycie ścian i sufitów;
 • czyszczenie posadzek;
 • usuwanie zabrudzeń z instalacji naściennych i podsufitowych;
 • czyszczenie tras kablowych;
 • bieżące lub pokontrolne mycie infrastruktury hali;
 • czyszczenie szaf sterowniczych;
 • mycie konstrukcji hali.Mycie hal przemysłowych – etapy współpracy

Pragniemy dokładnie zapoznać się z potrzebami Klienta. Swoją ofertę realizujemy w kilku etapach. Oto one:

 • Audyt – spotkanie w formie wizji lokalnej, na którym nasi pracownicy ocenią zakres i pracochłonność prac, a więc i cenę kompleksowej usługi.
 • Przedstawienie naszej oferty – gdy znamy Twoje oczekiwania, przedstawiamy swoje propozycje dotyczące metody i innych szczegółów czyszczenia hal przemysłowych.
 • Ustalenie terminu i czasu realizacji – po zaakceptowaniu przez Ciebie metody, ustalamy dogodny termin wykonania prac i maksymalny czas realizacji zlecenia (wybór technologii czyszczenia uzależniony jest od charakteru prowadzonej działalności – przemysł spożywczy ma inne wymagania niż branża automotive).
 • Kompleksowe czyszczenie obiektu – realizujemy usługę obejmującą doczyszczanie i regenerację posadzek; odkurzanie infrastruktury technicznej zawieszonej pod sufitem; mycie hali, sufitów; czyszczenie tras kablowych, szaf sterowniczych i wymienników; zewnętrzne mycie elewacji i otoczenia.
 • Odebranie obiektu przez Klienta – po zakończonej pracy przekazujemy pozbawiony zabrudzeń obiekt w Twoje ręce.

Mycie hal magazynowych – dlaczego ECO-PARA?

Mycie hal produkcyjnych to zadanie dla profesjonalistów. W trakcie prac dbamy nie tylko o przywrócenie oczekiwanego przez Klienta poziomu czystości hali przemysłowej, ale też o nienaruszenie żadnych elementów infrastruktury. Wiemy jak radzić sobie z brudem i nie boimy się żadnych wyzwań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu z łatwością dobieramy najlepszą metodę czyszczenia.

Szukasz pewnego wykonawcy ze specjalistycznym sprzętem, który przeprowadzi sprzątanie Twoich przestrzeni magazynowych lub produkcyjnych? Zachęcamy do kontaktu. Czysta hala jest w zasięgu Twojej ręki.