Jak dbać o czystość posadzek w magazynach?

magazyn

Posadzki na magazynach powinny być zadbane ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących w tych miejscach, oraz ze względu na konieczność utrzymania czystości. W końcu na magazynie przechowywane mogą być różne towary, które bardzo często wymagają wysokiego poziomu czystości. Jak zatem zadbać o posadzki, aby były czyste i bezpieczne? Poniżej odpowiedzi na te pytania.

Specyfika posadzek na magazynach

Magazyny to zwykle budynki o dużej powierzchni. Choć znaczną ich część zajmują regały magazynowe oraz inne konstrukcje służące do przechowywania towarów, to dalej wolna powierzchnia posadzek jest bardzo duża. Wynika to z faktu, że muszą się po niej poruszać np.wózki widłowe. Taki stan rzeczy sprawia, że powierzchnie posadzek do czyszczenia na magazynie to te niewielkie, trudno dostępne powierzchnie oraz te duże, wymagające odpowiedniego sprzętu. W związku z tym należy prawidłowo przygotować się na czyszczenie posadzek na magazynie. Niezbędne są do tego odpowiednie środki myjące oraz maszyny i sprzęt.

Maszyny czyszczące posadzki

Organizując czyszczenie posadzek na magazynach, należy skupić się najpierw na dużych rozległych powierzchniach. W celu wyczyszczenia obszernych, wolnych przestrzeni warto zaopatrzyć się w maszyny szorująco-zbierające. Są to urządzenia wyposażone w zbiornik wody, silnik, akumulator, szczotki myjące oraz system zbierania wody z posadzki. Maszyna pozwala na szybkie wyczyszczenie posadzki, nawet w przypadku dużej powierzchni. Jej dodatkowym plusem jest fakt, że zbiera ona wodę z detergentem od razu po czyszczeniu. Dzięki temu czyszczenie posadzek można przeprowadzać nawet w godzinach pracy magazynu. Ryzyko poślizgnięcia się lub pozostawienia nieestetycznych śladów jest zminimalizowane. Do podobnych urządzeń wymagane są odpowiednie detergenty. Po rozładowaniu maszynę należy podłączyć do ładowania, aby sprawnie pracowała podczas kolejnego mycia.

Sprzątanie pod regałami magazynowymi

Czyszczenie podłogi pod regałami należy wykonywać innymi narzędziami. Zwykle do tego celu będą potrzebne mopy na dłuższych wysięgnikach, które pozwolą bezpiecznie dostać się pod znajdujące się na magazynie regały. Podobnie jak w przypadku dużych powierzchni, do operowania mopem i innymi narzędziami, potrzebna jest osoba. Warto wiedzieć, że czyszczenie posadzek w trudno dostępnych miejscach wygląda zupełnie inaczej niż w przypadku dużych powierzchni. Po pierwsze, w ciągu takiego samego czasu czyszczona jest znacznie mniejsza powierzchnia posadzki. Samo czyszczenie jest też bardziej wymagające — niesie ono ze sobą więcej wysiłku i pracy fizycznej.

Jak usunąć z posadzek magazynowych trudne zabrudzenia?

W niektórych magazynach może zdarzyć się tak, że kontakt z substancjami zaowocuje zabrudzeniem trudnym do usunięcia. Mogą one być spowodowane także wieloletnią eksploatacją posadzek. Wówczas ich doczyszczenie może wymagać bardziej radykalnych środków — tradycyjne maszyny do czyszczenia oraz mopy nie poradzą sobie z takimi zabrudzeniami. Wówczas wskazane może być użycie maszyny szorującej. Trzeba pamiętać jednak, że takie czyszczenie może wymagać specjalistycznej wiedzy na temat obsługi urządzenia.

Taki sprzęt wyposażony jest w tarcze, które intensywnie czyszczą podłogę. Takie dokładne szorowanie można zrobić raz na jakiś czas. Do tego celu można wynająć profesjonalną firmę sprzątającą, która wykona usługę jednorazowo. Na co dzień czyszczenie posadzek może opierać się na maszynach do czyszczenia, tradycyjnych mopach oraz środkach czyszczących dostosowanych do danego środowiska magazynowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *