Jak często należy czyścić maszyny przemysłowe?

Jak często należy czyścić maszyny przemysłowe?

Częstotliwość serwisowania i czyszczenia maszyn przemysłowych podana jest zwykle w instrukcji obsługi. Warto dodać, że informacje te mają raczej charakter doradczy, ponieważ czyszczenie maszyn może być różne, w zależności od tego, z jaką intensywnością i częstotliwością są one używane.

Jak często czyścić maszyny przemysłowe?

Czyszczenie maszyn przemysłowych jest niezbędne podczas prac w zakładach produkcyjnych, halach itp. Niestety w przypadku dużych przedsiębiorstw, utrzymanie maszyn przemysłowych w czystości jest dość kosztowne. Czyszczenie maszyn zwykle wymaga odpowiedniego sprzętu oraz środków czyszczących. Nie bez znaczenia są także umiejętności i wiedza w tym zakresie osoby odpowiedzialnej za mycie maszyn. Odpowiednio przeszkolony personel będzie wiedział, w jaki sposób wyczyścić sprzęt, aby go nie popsuć. Przeprowadzanie czyszczenia maszyn na własną rękę nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza wtedy, kiedy maszyn do mycia jest naprawdę sporo w zakładzie. W związku z tym lepszym i z pewnością korzystniejszym pod względem finansowym pomysłem będzie nawiązanie współpracy z firmą zajmującą się profesjonalnym czyszczeniem maszyn przemysłowych niż zakup sprzętu i mycie maszyn na własną rękę.

Które zakłady przemysłowe powinny zająć się profesjonalnym czyszczeniem maszyn?

  • zakłady przemysłu spożywczego wymagają czyszczenia sprzętu przetwórczego ze względu na wymagania sanitarne nałożone przez sanepid,
  • firmy farmaceutyczne i kosmetyczne, których odpady mogą zawierać substancje zagrażające zdrowiu,
  • przedsiębiorstwa produkcyjne korzystające z drogich maszyn, wymagają ciągłego czyszczenia urządzeń,
  • producenci, którzy certyfikują swoje produkty zgodnie z międzynarodowym zarządzaniem jakością,
  • producenci produktów elektronicznych i zaawansowanych technologicznie pilnie potrzebują oczyścić sprzęt z kurzu,
  • przedsiębiorstwa, których technologia obejmuje potencjalnie niebezpieczne procesy produkcyjne, na przykład czyszczenie maszyn gazowych,
  • firmy budowlane, które muszą wyczyścić maszyny przemysłowe po budowie, rozbiórce obiektów budowlanych lub przed oddaniem przedsiębiorstwa do użytku.

Jaki jest koszt czyszczenia maszyn?

Odpowiedź na to pytanie nurtuje każdego, kto jest właścicielem zakładu przemysłowego i jest odpowiedzialny za maszyny, sprzęt i personel, który zatrudnia. Wiadomo, każdy chce nawiązać współpracę z firmą, która zajmuje się czyszczeniem maszyn przemysłowych na najwyższym poziomie, za niewielką cenę. Decydują się na współpracę z firmą, warto przed podjęciem ostatecznej decyzji, porównać oferty kilku firm. Dobrze byłoby także przejrzeć opinie na ich temat w Internecie, na portalach społecznościowych.

Wiadomo, że maszyny, które znajdują się w przedsiębiorstwie różnią się od siebie nie tylko specyfikacją, ale także mogą mieć różny stopień zanieczyszczenia i różne zużycie. W związku z tym nawet doświadczony specjalista nie będzie w stanie określić co dokładnie musi być czyszczone w każdej maszynie i jak często należy przeprowadzać to mycie. Dopiero po zapoznaniu się ze specyfikacją sprzętu i wstępnych oględzinach sprzętu technik będzie mógł dokonać wyceny i ogłosić cenę wymaganej pracy.

Do czyszczenia maszyn przemysłowych lepiej zatrudnić doświadczonych specjalistów, którzy potrafią nie tylko kompetentnie wykonywać swoją pracę, ale także oszacować wymagany czas jej wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *