Czyszczenie parowe betonu i stali – podstawowe informacje

Czyszczenie parowe betonu i stali - podstawowe informacje

Jedną z najpopularniejszych metod skutecznego czyszczenia i usuwania osadów i wszelkich zabrudzeń jest metoda wykorzystująca wysokociśnieniowy strumień wody. Za pomocą czyszczenia parowego można szybko i dokładnie wyczyścisz każdą powierzchnię, np. beton oraz stal.

Czyszczenie betonu wodą czy też parą pod bardzo wysokim ciśnieniem polega na wykorzystywaniu czystej wody, która jest przepychana przez dyszę za pomocą pompy pod bardzo wysokim ciśnieniem i rozpylana bezpośrednio na przedmiot lub powierzchnię. Woda znajdująca się na przedmiocie obrabianym usuwa osady i powłoki, takie jak lakiery. Nawet jeśli obrabiany przedmiot jest wykonany z miękkiego materiału, to czyszczenie go nie uszkodzi. W przeciwieństwie do innych metod, ta metoda nie wykorzystuje chemicznych detergentów ani rozpuszczalników. Czyszczenie za pomocą pary nadaje się do różnego rodzaju konstrukcji, a mianowicie: ścian, podłóg, elewacji, konstrukcji stalowych, metalowych itp. W związku z tym skuteczne czyszczenie parowe ma największe zastosowanie na placach budowy, w zakładach przemysłowych, magazynach, halach produkcyjnych.

W jaki sposób odbywa się czyszczenie i co powoduje, że jest tak skuteczne? Ciśnienie strumienia wody zmienia się w zależności od obrabianej powierzchni, ale najlepszy wynik można osiągnąć przy ciśnieniu wynoszącym od 500 do 1400 barów i przepływie wody do 50 litrów na minutę. Metoda czyszczenia betonu i stali za pomocą pary wodnej lub wody jest przyjazna dla środowiska. Strumień wody pod wysokim ciśnieniem potrafi skutecznie usunąć bardzo problematyczne plamy po farbie, a nawet oleju. W ten sposób można obrabiać nie tylko beton, ale także konstrukcje stalowe i metalowe. Należy zaznaczyć, że woda nie narusza głównej warstwy powierzchni, a jedynie usuwa brud, co gwarantuje nie tylko skuteczne czyszczenie, ale także całkowicie bezpieczne.

Skuteczne czyszczenie to nie tylko używanie specjalistycznego, nowoczesnego sprzętu. Za sprzętem stoi jeszcze człowiek, dlatego przy szukaniu firmy świadczącej usługi w tym zakresie warto zwrócić uwagę na wykwalifikowany i przeszkolony personel. Z pewnością odpowiednia wiedza, umiejętności i doświadczenie pracownika w czyszczeniu parowym za pomocą myjki wysokociśnieniowej zapewniają sukces w końcowej fazie czyszczenia i przyniosą zamierzone efekty.

Skuteczne czyszczenie parowe – gdzie szukać, aby znaleźć najlepszą firmę?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto zamierza podjąć współpracę z firmą zajmującą się skutecznym czyszczeniem różnego typu powierzchni za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Na jakie kryteria warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Na początku warto dowiedzieć się, jakie są orientacyjne ceny za konkretne usługi. Jeśli ceny mieszczą się w budżecie, jaki sobie wyznaczyliśmy, wówczas warto przyjrzeć się bliżej samej firmie. W jakim kontekście? Na przykład tego, czy firma zatrudnia specjalistów, którzy są gotowi pomóc w najpilniejszych przypadkach. Nie bez znaczenia są także metody czyszczenia. Czasami samo czyszczenie betonu za pomocą wody lub pary nie wystarcza i trzeba zastosować dodatkowo piaskowanie. Na koniec jeszcze jedna ważna rzecz – lokalizacja firmy. W przypadku skutecznego czyszczenia za pomocą pary, lepiej skorzystaj z usług lokalnej firmy. Jeśli znajdziemy firmę z drugiego końca Polski,musimy wziąć pod uwagę koszt, jaki będziemy musieli ponieść za dojazd na miejsce, gdzie ma zostać wykonana usługa. Podczas kontaktu z firmą warto dowiedzieć się wszystkiego, co nas interesuje. Specjaliści z pewnością odpowiedzą na każde pytanie i doradzą najkorzystniejszą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *