W jaki sposób usunąć oznakowanie dróg z asfaltu, betonu i kostki brukowej?

oznakowanie poziome

Oznakowanie poziome pełni bardzo ważną funkcję m.in. na autostradach, drogach ekspresowych, wojewódzkich i powiatowych. Ułatwia orientację na jezdni, wyznacza pasy ruchu, a także informuje kierowców m.in. o możliwości lub zakazie wyprzedzania lub zmiany pasa. Bez niego ilość zdarzeń drogowych z pewnością drastycznie by wzrosła. Oznakowanie poziome jest wykorzystywane również w różnego rodzaju fabrykach, w których pełni m.in. funkcję wyznacza stref. Zmiana organizacji ruchu lub ulokowania maszyn jest częstym zjawiskiem, podczas którego niezbędne jest szybkie i skuteczne usuwanie oznakowania poziomego. W jaki sposób odbywa się ten proces? Jak wybrać najlepszą firmę oferującą usługi tego typu?

Usuwanie oznakowania poziomego w praktyce

Najważniejszymi cechami oznakowania poziomego jest widoczność i wytrzymałość, dzięki którym spełnia ono swoją funkcję. W praktyce oznacza to użycie technologii wykorzystującej wysokiej jakości materiały i substancje gwarantujące solidne przymocowanie do podłoża, dlatego ręczne usuwanie jest praktycznie niemożliwe. Profesjonalne firmy oferujące usługi tego typu dostosowują metodę pozbycia się oznakowania m.in. do rodzaju podłoża. Jak to wygląda w przypadku oznakowania dróg asfaltowych?

  • Podczas reorganizacji ruchu lub remontu drogi konieczne jest jak najszybsze pozbycie się nieaktualnego oznakowania. Dlaczego jest to aż tak ważne? Mylne oznakowanie może przyczynić się do powstania chaosu informacyjnego, którego skutkiem są zdarzenia drogowe. Aby ich uniknąć, należy jak najszybciej pozbyć się błędnych znaków. Usuwanie oznakowania poziomego często odbywa się przy wykorzystaniu metody hydrodynamicznej, zwanej frezowaniem wodą. Jedną z największych zalet tej metody jest wysoka skuteczność, dlatego może być używana nawet w przypadku trudno usuwalnego oznakowania. Ponadto, nie wpływa w żaden sposób na środowisko naturalne, gdyż jedynym odpadem są fragmenty oznakowania. Metoda hydrodynamiczna cechuje się również niską inwazyjnością, ponieważ praktycznie nie wpływa na czyszczoną powierzchnię. Jedynym skutkiem jest zwiększona szorstkość.
  • W przypadku płaskich posadzek betonowych wykorzystuje się zupełnie inną metodę. Specjalne środki zmiękczające naruszają strukturę farby, dzięki czemu można ją szybko usunąć. Najważniejszą zaletą tego sposobu jest całkowita bezinwazyjność, która jest szczególnie istotna w fabrykach i magazynach. Posadzka zostaje przywrócona do pierwotnej firmy.

Usuwanie oznakowania poziomego z dróg asfaltowych i posadzek betonowych powinno odbywać się szybko, skutecznie, ale przede wszystkim bezpiecznie, dlatego warto skorzystać z usług renomowanej firmy zatrudniającej specjalistów.

Dodatkowe informacje

Jedną z zalet firm oferujących profesjonalne usuwanie oznakowania jest możliwość pracy w praktycznie każdych warunkach atmosferycznych. Warto jednak pamiętać, że w przypadku dróg, nie wykonuje się tego typu usług gdy temperatura spada poniżej zera. Jest to spowodowane bezpieczeństwem ruchu drogowego. Oznakowanie poziome niejednokrotnie znajduje się także na kostce brukowej. W takiej sytuacji również konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.

Warto wybierać takie przedsiębiorstwa, które mają na wyposażeniu nowoczesne urządzenie przeznaczone do pracy z różnego rodzaju powierzchniami. Równie ważne jest doświadczenie pracowników, które owocuje wyborem najlepszej metody usunięcia oznakowania poziomego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *