Usuwanie oznakowania poziomego

Reorganizacja produkcji, zmiana lokalizacji, zmiana lokacji maszyn, reorganizacja dróg komunikacyjnych – to sytuacje wymagające usunięcia dotychczasowego oznakowania poziomego.

Istnieją różne metody na usuwanie oznakowania poziomego, które w różnym stopniu wpływają na podłoże i środowisko.

Śrutowanie i frezowanie to usuwanie pasów wraz z warstwą podłoża. Uszkadzają powierzchnię, ale nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Na jezdniach dróg i autostrad uszkodzenie powierzchni jest niepożądane.

Metoda wysokociśnieniowego, hydrodynamicznego usuwania oznakowania poziomego jest bardzo wydajna, ekologiczna i nie niszczy powierzchni. Po usunięciu oznakowania pozostaje ślad jak po szorstkowaniu. Skuteczność tej metody sprawdza się rewelacyjnie na drogach i autostradach. Usuwanie pasów można realizować bez względu na warunki atmosferyczne, jednak ze względów bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie stosuje się jej w temperaturach ujemnych.

Metoda chemiczna usuwania oznakowania poziomego nie wpływa niszcząco na podłoże. Pozwala w łagodny sposób pozbyć się starego oznakowania hal czy parkingów. Trzeba jednak zwrócić uwagę na szkodliwe odpady usuwanych powłok.

ECO-PARA oferuje usuwanie oznakowania poziomego termoutwardzalnego, chemoutwardzalnego, cienkowarstwowego i grubowarstwowego metodą hydrodynamiczną, zwaną też frezowanie wodą.

Wewnątrz hal przemysłowych oraz na mniej wytrzymałych podłożach oferujemy wykonanie usuwania oznakowania metodą chemiczną połączoną z wysokociśnieniowym lub parowym usuwaniem pasów.

Zapraszamy do obejrzenia filmów:

Usuwanie oznakowania poziomego metodą hydrodynamiczną

Usuwanie oznakowania poziomego na gorąco

facebook