Czyszczenie i mycie kostki brukowej, bruku

Kostka brukowa to najczęściej wybierany materiał na nawierzchnię dla podjazdów, alejek, parkingów, chodników czy ścieżek ogrodowych. Jest ona wyjątkowo trwała i zachowuje swój estetyczny wygląd przez długie lata. Jednak z czasem może stracić swój pierwotny koloryt czy nadmiernie się przybrudzić, a wtedy konieczne okazuje się czyszczenie bruku. Bez odpowiedniej pielęgnacji kostka brukowa może bardziej szpecić niż ozdabiać daną powierzchnię. Do skutecznego czyszczenia kostki brukowej należy zastosować właściwe środki i sprzęt, które zapewnią jej trwałość oraz ochronę na długi czas. Samodzielne mycie kostki brukowej bowiem nie zawsze jest skuteczne. Warto powierzyć zadanie czyszczenia bruku specjalistom z firmy ECO PARA. Zajmujemy się fachowym czyszczeniem kostki brukowej, przywracając jej atrakcyjny i estetyczny wygląd, a jednocześnie odnawiając zniszczoną przez czas powierzchnię. Specjalizujemy się w skutecznym myciu i pielęgnacji kostki brukowej z użyciem nowoczesnego sprzętu i bezpiecznych dla środowiska preparatów. Dzięki odpowiedniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej złożonym wymaganiom.

Stosujemy zróżnicowane sposoby pielęgnacyjne, dostosowane do różnych sytuacji. Czyszczenie kostki brukowej metodą hydrodynamiczną, zwaną również wysokociśnieniową pozwala usunąć zabrudzenia z powierzchni, jak i z trudnodostępnych spoin. Działamy sprawnie i szybko realizujemy powierzone zadania. Wszelkie osadowe zanieczyszczenia oraz porastający mech czy naloty różnego typu, usuwamy za jednym przejściem maszyny czyszczącej. Takie przypadki, jak zaplamienia olejem, farbami, śladami opon czy gumami do żucia wymagają zastosowania bardziej zdecydowanych metod działania. Nasza firma dysponuje środkami, które pozwalają na usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie i profesjonalizm, a także oszałamiający efekt końcowy prac spełni wszelkie Państwa oczekiwania.

Czyszczenie kostki brukowej z rdzawych plam po nawozie, usuwanie rdzawych nacieków

Woda zawierająca związki żelaza oraz nawóz do trawników są główna przyczyną powstawania rdzawych plam na kostce brukowej.

Pojawiające się rdzawe plamy na kostce brukowej są wynikiem działania wody, która zawiera związki żelaza oraz nawozu do trawników. Tego typu zanieczyszczenia wyglądają nieestetycznie i psują efekt, jaki daje ładnie ułożona kostka.

Odradzamy czyszczenie bruku z takich zaplamień we własnym zakresie. Brak doświadczenia i nieodpowiednie zastosowanie środków chemicznych może trwale uszkodzić Państwa kostkę brukową, zamiast przywrócić jej wcześniejszy blask. Nasza firma oferuje skuteczne czyszczenie kostki brukowej z rdzawych plam, dzięki któremu będzie można szybko pozbyć się szpecących zabrudzeń. Najlepszym sposobem na oczyszczenie bruku z uporczywych, nieestetycznych plam jest zastosowanie odpowiednich preparatów chemicznych. Warto przy tym pamiętać, że należy zachować bezpieczeństwo użytkowników i środowiska przy myciu kostki brukowej. W ECO PARA znajdziecie Państwo profesjonalną usługę czyszczenia kostki brukowej z plam i nacieków, której wykonanie sprosta Państwa oczekiwaniom.

Usuwanie plam po farbach z kostki brukowej

Przybrudzonej kostki brukowej nie trzeba wymieniać na nową. Jej pierwotny stan można przywrócić dzięki odpowiedniemu czyszczeniu.

Oferujemy usuwanie powłok malarskich i lakierniczych z kostki brukowej, zarówno tych przypadkowych jak i celowo wymalowanych, np. oznakowania poziome dróg komunikacyjnych, przejść dla pieszych, piktogramów itp. Poprzez czyszczenie kostki przywracamy jej pierwotny stan, nadając blasku i estetycznego wyglądu.

Usuwanie plam olejowych z kostki brukowej

Plamy olejowe najczęściej są spotykane na parkingach i drogach komunikacyjnych. Powstają w wyniku wyciekających płynów eksploatacyjnych z niesprawnych pojazdów, ale także bardzo często są wynikiem awarii instalacji hydraulicznej aut ciężarowych lub maszyn budowlanych. Skuteczne czyszczenie kostki brukowej w takim przypadku zależne jest od ilości rozlanego płynu, który trzeba usunąć. W skrajnych sytuacjach, np. kiedy kostka brukowa przesiąknęła dużą ilością gorącego oleju, usunięcie takich zaplamień może być niemożliwe.

Oferujemy czyszczenie kostki brukowej z plam olejowych metodą hydrodynamiczną, która zapewnia najlepsze efekty i jest w stanie wywabić nawet bardzo trudne zabrudzenia.

Czyszczenie kostki brukowej z mchu i porostów

Zarośnięte mchem oraz zielonym czy brązowym nalotem powierzchnie kostki brukowej, w znaczącym stopniu szpecą otoczenie, a dodatkowo podczas opadów deszczu mogą tworzyć bardzo śliską, niebezpieczną powierzchnię. Dlatego tak zabrudzoną powierzchnię kostki brukowej należy poddać odpowiedniemu myciu, które pozwoli na przywrócenie dawnego wyglądu. Najlepsze efekty daje czyszczenie hydrodynamiczne.

Oferujemy naprawdę skuteczne czyszczenie kostki brukowej z biologicznych zabrudzeń i to bez użycia środków chemicznych, które mogą zaszkodzić sąsiadującym roślinom. Czyszczenie kostki brukowej z mchu i porostów metodą hydrodynamiczną, jaką oferujemy, to gwarancja skutecznego usunięcia szpecących narośli ze szczelin między kostkami, przy jednoczesnej pewności, że materiał stabilizujący poszczególne elementy bruku nie zostanie usunięty.

Czyszczenie kostki granitowej

Ten piękny i naturalny surowiec jest ogromną ozdobą naszego otoczenia, ale pod warunkiem, że jest czysty. Jego naturalne zalety zostają utracone ze względu na pokrycie biologicznymi nalotami oraz mchem wrastającym w spoiny. Zadbana, czysta kostka granitowa, ze świeżymi spoinami rozjaśnia otoczenie i poprawia nasze samopoczucie. Czyszczenie hydrodynamiczne kostki granitowej przywraca w 100% jej pierwotny wygląd.

Usuwanie śladów po oponach

Usuwamy ślady po oponach z kostki brukowej i posadzek betonowych. Tego typu zanieczyszczenia nie tylko źle wyglądają, ale także denerwują właścicieli podjazdów. Czyszczenie kostki brukowej ze śladów po oponach jest wyjątkowo trudnym zadaniem, porównywalnym do usuwania plam olejowych. Proces ten wymaga zastosowania specjalistycznych środków chemicznych, pozwalających na skuteczne usunięcie śladów opon. Substancje wykorzystywane do czyszczenia bruku z śladów po oponach skutecznie rozpuszczają gumę, nie wpływając jednocześnie na strukturę kostki. Warto również ją zabezpieczyć przed dalszymi zabrudzeniami poprzez zastosowanie specjalistycznych impregnatów.

facebook